sony-xperia-z3-355-photoessay_verge_super_wide
شاید هنگامی که مشخصات سخت افزاری اکسپریا Z3 را برای اولین بار مشاهده کردیم از تفاوت اندک آن با اکسپریا Z2 متعجب و نا امید شدیم. اما هر چه که گذشت جزئیات بیشتری از این پرچمدار خوش ساخت ما را متوجه خود کرد. با این وجود امروز سونی موبایل در وبلاگ رسمی خود با انتشار مقاله ای، از جزئیات نرم افزاری جدیدی در این دستگاه خبر داد که میتواند بسیاری از ما را شگفت زده کند.

سونی با تیتر: “3+3+3 چیزی که شما از وجود آن در اکسپریا Z3 بی خبرید” 9 قابلیت جدید در این دستگاه را به ما معرفی میکند.

1- قابلیت ایجاد وقفه در حین فیلم برداری:
جای خالی این قابلیت شدیدا در دوربین های اکسپریا احساس میشد. توقف عملیات فیلم برداری و از سر گیری آن برای مواقعی که قصد فیلم برداری های طولانی مدت را دارید بسیار کار آمد و مفید است.

2- استامینای جدید با عنوان Ultra STAMINA mode
همه ما با قابلیت استامینا در گوشی های اکسپریا آشنا هستیم. این ویژگی برای بهبود مصرف باتری در گوشی های اکسپریا بسیار مفید است. اما سونی در اکسپریا Z3 به جای STAMINA mode از ویژگی جدید Ultra STAMINA mode استفاده کرده که میتواند تا 1 هفته باتری گوشی را در حالت فعال نگاه داشته باشد.
Xperia-Z3-new-software_2-640x579

3- بازگشایی قفل دستگاه از راه دور
اگر قابلیت tap to wake در اکسپریا Z2 برای ما جالب توجه بود، این بار قابلیت باز کردن قفل دستگاه از راه دور ما را شگفت شده میکند. در این حالت و بوسیله هر یک از ابزارهای بلوتوثی متصل به دستگاه مثل هدست ، دستبند هوشمند، ساعت هوشمند و … میتوانید قفل گوشی خود را باز کنید. این قابلیت از مسیر زیر در تنظیمات فعال خواهد شد.
Settings > Security > Screen lock > Bluetooth unlock

Xperia-Z3-new-software_1-640x519 (1)

4- ضبط فیلم از صفحه نمایش دستگاه
این قابلیت پس از انتشار فایل های سیستمی این دستگاه برای ما محرز شده بود. با استفاده از این قابلیت و با انتخاب گزینه ای که در منوی پاور دستگاه قرار دارد میتوانید از تمام فعالیت های خود از صفحه نمایش ویدئو ضبط کنید.

Xperia-Z3-new-software_5

5- چرخش هوشمند صفحه (Smart screen rotation)
شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که دراز کشیده اید و در حال کار با گوشی یا وبگردی هستید و چرخش مداوم صفحه نمایش شما را آزار میدهد. این قابلیت از چرخش های ناخواسته صفحه نمایش در این شرایط جلوگیری میکند.

6- ویرایش آسان منوی تنظیمات سریع دستگاه
نوار تنظیمات سریع دستگاه یا به عبارتی Quick Settings در اکسپریا Z3 به راحتی و با سرعت عمل زیادی قابل ویرایش است. برای ویرایش این منو دیگر احتیاجی به مراجعه به تنظیمات دستگاه نیست و میتوان با نگه داشتن و کشیدن هر یک از گزینه ها این منو را مطابق میل خود ویرایش کرد.

Xperia-Z3-new-software_3-640x612 (1)

7- بهینه سازی تنظیمات صوتی برای هدفون سونی
سونی که شدیدا برای بهبود کیفیت صدا در اکسپریا Z3 تلاش کرده گزینه ای جدید در این دستگاه برای بهینه سازی تنظیمات صدا مخصوص هدفون ها قرار داده است.

8- آپدیت سنتر جدید
برنامه آپدیت سنتر اکسپریا نیز در اکسپریا Z3 به نسخه ای جدید و با تغییراتی اساسی به روز شده است.

Xperia-Z3-new-software_4-640x515

9- اضافه شدن تنظیمات جدید مخصوص باز کردن قفل دستگاه
در تنظیمات اکسپریا Z3 شاهد اضافه شدن بخشی جدید به منظور باز کردن قفل صفحه نمایش دستگاه هستیم. تنظیماتی از جمله Double-tap to wake، Smart call handling و Smart backlight control در این منو گنجانده شده است.

این 9 قابلیتی بود که سونی از وجود آن در اکسپریا Z3 خبر داد. پیش از این نیز در خبرهای مختلف از وجود قابلیت های جدیدی در این دستگاه مطلع شده بودیم. به نظر شما این ویژگی ها چقدر میتوانند برای افزایش محبوبیت این دستگاه موثر باشند؟

 

sonymobile