Sony-DK52-Micro-USB-Charging-Dock_5-640x360
شاید در اولین نگاه به اکسپریا +Z3 عدم وجود پورت مغناطیسی کاملا به چشم بیاید. پورت مغناطیسی که برای استفاده از داک شارژر در نسل های قبلی خانواده Z تعبیه شده بود در این دستگاه جای ندارد. داک شارژر یک ابزار جانبی کاملا کارآمد و مفید است که به نظر میرسید سونی در اکسپریا +Z3 از آن صرف نظر کرده است. صرف نظر کردن از چنین قابلیت کارآمدی در حقیقت یک عقب گرد محسوب میشود و سونی شرکتی است که اصلا اهل چنین عقب گردهایی نیست.

در بدنه اکسپریا +Z3 هیچ اثری از پورت مغناطیسی داک شارژر دیده نمیشود. اما این بدان نیست که این اسمارت فون با کیفیت از چنین قابلیتی محروم خواهد بود. بلکه سونی از روشی دیگر دست به تولید یک داک شارژر برای این دستگاه زده است. داک شارژری که سونی برای این دستگاه ساخته با نام DK52 به زودی عرضه خواهد شد.

این داک از پورت Micro USB شارژر برای اتصال به دستگاه استفاده میکند. حذف در پوش Micro USB علاوه بر مزایایی که قبلا تصور میکردیم اینجا نیز باعث شده تا سونی بدون نیاز به قرار دادن یک پورت مغناطیسی در حاشیه دستگاه دست به تولید داک شارژر برای اکسپریا +Z3 بزند. این داک همانند شارژر UCH10 از قابلیت شارژ سریع کوالکام استفاده میکند که در کمترین زمان شارژ دستگاه را کامل میکند.

مهمترین تفاوتی که این داک با مدل های قبلی دارد نحوه قرارگیری گوشی بر روی آن است. بر خلاف داک های قبل که گوشی به صورت افقی بر روی داک قرار میگرفت، داک DK52 گوشی را به صورت عمودی بر روی خود سوار میکند. سونی هنوز برای این داک قیمتی اعلام نکرده است اما بعید است که قیمت آن از داک های قبلی فراتر رود.

Sony-DK52-Micro-USB-Charging-Dock_1-640x434

Sony-DK52-Micro-USB-Charging-Dock_2-640x434

Sony-DK52-Micro-USB-Charging-Dock_3-640x428

Sony-DK52-Micro-USB-Charging-Dock_4-640x434

Sony-DK52-Micro-USB-Charging-Dock_5-640x360