سونی موبایل مدتی قبل پشتیبانی نرم افزاری از اکسپریا Z3 Plus را به پایان رساند اما با وجود گذشت سه سال از عرضه این گوشی به بازار، هنوز هم اکسپریا Z3 Plus محبوبیت زیادی در نزد کاربران پرتعداد خود دارد. مخصوصاً در کشور ایران که با توجه به گرانی گوشی های هوشمند، کاربران گوشی های قدیمی غالباً تمایلی به تغییر گوشی خود ندارند.

تماس صوتی بر بستر شبکه LTE قابلیتی است که اخیراً در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار میگیرد. سونی موبایل این قابلیت را بر روی برخی از گوشی های جدید خود قرار داده اما اکسپریا Z3 Plus از آن محروم است. با این حال خبر خوش برای کاربران اکسپریا Z3 Plus اینکه هم اکنون این ویژگی به صورت غیررسمی قابلیت فعال سازی بر روی گوشی آنها را دارد.

یکی از کاربران انجمن توسعه دهندگان XDA این قابلیت را بر روی مدل های تک سیم و دو سیم کارت اکسپریا Z3 Plus فعال کرده است. فعال سازی این قابلیت بر روی گوشی اکسپریا Z3 Plus نیاز به باز کردن بوت لودر دارد اما نصب آن بر روی رام رسمی صورت میگیرد.

تماس صوتی در بستر شبکه LTE سریعتر و با کیفیت صدای بیشتر صورت میگیرد. با این حال وجود چنین قابلیتی هم به گوشی و هم به شبکه بستگی دارد که هر دو باید از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند. همراه اول چندی قبل این قابلیت را به صورت محدود برای چند گوشی فعال کرده بود و ایرانسل نیز مراحل آزمایش آن را بر روی گوشی های هوشمند سپری میکند که احتمال میرود در آینده ای نزدیک هر دو اپراتور این قابلیت را به صورت گسترده در اختیار کاربران خود قرار دهند.

منبع: