Sony-Xperia-Z4
پرچمدار مرموز سونی بالاخره خود را به ما نشان داد. این دستگاه با حضور در بنچمارک برنامه Geekbench ما را از وجود یک اسمارت فون قدرتمند که به در آینده ای نزدیک معرفی خواهد شد با خبر کرده است. مشخصاتی که از این دستگاه بوسیله بنچمارک Geekbench نمایان شده تا حدودی همان چیزی است که ما از قبل هم انتظار آن را داشتیم.

اعداد و ارقام این بنچمارک برای ما امیدوار کننده است. پردازنده ای که در قلب اکسپریا Z4 قرار گرفته همان چیزی است که بسیاری از ما آن را از سونی میخواستیم. پردازنده 8 هسته ای اسنپدراگون 810 از نوع MSM8994 که در حال حاضر قدرتمندترین نسل از پردازنده های کوالکام به شمار می رود.

این دستگاه در تست با نسخه اندروید 5.0.2 ظاهر شده است. اما نکته جالب رم این دستگاه است که در بنچمارک همچنان عدد 3 گیگابایت را نشان میدهد. سونی در اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 از رم 3 گیگابایتی استفاده کرده بود که در صورت استفاده در اکسپریا Z4 از این حیث سونی ارتقای خاصی را در پرچمدار بعدی خود نسبت به پرچمدار فعلی ایجاد نکرده است. البته نباید فراموش کنیم که سال گذشته هم سونی در بنچمارک های اولیه اکسپریا Z3 نیز رم 2 گیگابایتی را استفاده کرده بود که در هنگام معرفی رم داخلی دستگاه به 3 گیگابایت افزایش پیدا کرد. این انتظار میرود که در زمان معرفی اکسپریا Z4 هم رم دستگاه به 4 گیگابایت افزایش پیدا کند.

Sony-Xperia-Z4-alleged-benchmark