z4
پس از معرفی اکسپریا Z3 در سپتامبر سال گذشته، تمامی پیش بینی ها احتمال معرفی نسل بعدی اسمارت فون های این خانواده را در ماه مارس میدانستند. ماه مارس و کنگره جهانی موبایل 2015 محتمل ترین تاریخ برای معرفی اکسپریا Z4 بود تا جایی که چند هفته قبل از آغاز این رویداد به یک باره بازی عوض شد و خبر رسید که سونی قصد معرفی این دستگاه را در رویداد MWC 2015 ندارد.

پس از عدم حضور اکسپریا Z4 در کنگره جهانی موبایل 2015 شایعات پیرامون تاریخ معرفی این دستگاه بالا گرفت. برخی این احتمال را در نظر داشتند که سونی در ماه های آینده و در طی یک رویداد اختصاصی دست به معرفی این دستگاه میزند اما برخی دیگر نیز ماه سپتامبر و نمایشگاه بزرگ IFA 2015 برلین را مقصد نهایی پرچمدار بعدی سونی اعلام کردند.

مدیران سونی که در روزهای گذشته شفاف سازی های زیادی پیرامون برنامه های آینده سونی ارائه کردند در این باره نیز لب به سخن گشودند و رسما برخی شایعات پیرامون معرفی این دستگاه را رد کردند. تیم هریسون معاون بخش ارتباطات جهانی سونی موبایل که هفته گذشته خیال ما را از بابت ادامه حیات سونی موبایل راحت کرد در این باره میگوید: ما از ارائه تاریخ دقیق معرفی اکسپریا Z4 معذوریم اما این دستگاه قطعا در تاریخی زودتر از سپتامبر معرفی خواهد شد.

تیم هریسون چند روز قبل نیز شایعات پیرامون تغییر سیاست سونی به معرفی یک پرچمدار در هر سال را رد کرده بود. با این اوصاف به نظر میرسد نیمه های بهار سونی با برگزاری یک رویداد جداگانه و اختصاصی رسما از اکسپریا Z4 به عنوان پرچمدار جدید خود رونمایی کند. در این صورت به احتمال قوی نمایشگاه IFA 2015 همانند MWC 2015 بدون معرفی اسمارت فون پرچمدار از خانواده سونی همراه خواهد بود و بنابر سیاست سونی مبنی بر معرفی پرچمداران در فاصله زمانی کمتر از یک سال شاید رویداد CES 2016 مقصد نسل بعدی اسمارت فون های خانواده Z باشد.

trustedreviews