w9
روز گذشته، سونی موبایل ژاپن به طور رسمی دست به معرفی اکسپریا Z4 در این کشور زد. اسمارت فونی که روز گذشته و با نام اکسپریا Z4 معرفی شد تنها برای بازار ژاپن در نظر گرفته شده و گفته میشود برای بازارهای جهانی اسمارت فونی متفاوت با نام اکسپریا Z4 به عنوان پرچمدار بعدی سونی معرفی خواهد شد.

در حالی که خبرها حکایت از عدم عرضه این دستگاه در خارج از خاک ژاپن داشتند اما امروز شایعاتی از احتمال عرضه این دستگاه در برخی نقاط دیگر آسیا منتشر شد. سونی موبایل ویتنام اعلام کرد که ممکن است که دست به عرضه این دستگاه در کشور خود بزند. البته این دستگاه با نامی غیر از اکسپریا Z4 در کشور ویتنام عرضه خواهد شد چرا که سونی قصد دارد یک مدل دیگر از اکسپریا Z4 را برای بازارهای جهانی عرضه کند و در این صورت دو غول همنان در یک اقلیم نمیگنجد.

شایعات حاکی از آن است که عرضه این دستگاه در کشور ویتنام ممکن است با نام اکسپریا Z3 Plus صورت بگیرد. بیراه نبود که ما چندی پیش اکسپریا Z4 را به عنوان مرموز ترین اسمارت فون تاریخ سونی قلمداد کردیم. همین دستگاه تا هفته گذشته قرار بود با نام اکسپریا Z3 Neo برای بازارهای جهانی معرفی شود که حالا با نام اکسپریا Z4 و تنها برای ژاپن شناخته شده و بر اساس شایعات نیز قرار است در کشور ویتنام و با نام اکسپریا Z3 Plus عرضه شود. حالا باید منتظر باشیم و ببینیم آیا کشورهای دیگری نیز میزبان این دستگاه خواهند بود و یا به طور مستقیم مدل نهایی اکسپریا Z4 به نقاط مختلف دنیا راه خواهد یافت.