sony_xperia_z5_premium_top
سال گذشته، در همین روزهای پاییزی بود که اکسپریا Z5 و چند روز پس از آن، اکسپریا Z5 Premium وارد بازار ایران شدند. در ابتدا اکسپریا Z5 Premium که نسخه ممتاز خانواده Z5 بود، بیش از 500 هزار تومان گرانتر از اکسپریا Z5 به دست مشتریان رسید.

تا همین چند ماه قبل، اکسپریا Z5 Premium، همان اختلاف قیمت 500 هزار تومانی خود را با برادرش حفظ کرده بود. وقتی که اکسپریا Z5 تا مرز یک میلیون و 300 هزار تومان پایین آمد، اکسپریا Z5 Premium با یک میلیون و 800 هزار تومان همچنان گرانترین اسمارت فون سونی در بازار بود.

اما با ورود اکسپریا XZ به بازار، این دستگاه بیشتر از اینکه تاثیر خود را بر اکسپریا Z5 بگذارد، بر روی اکسپریا Z5 Premium و حتی اکسپریا X تاثیر گذار بود. کار به جایی کشید که حالا اکسپریا Z5 همان قیمت یک میلیون و 300 هزار تومانی خود را دارد و حتی مقداری هم گرانتر از قبل شده اما اکسپریا Z5 Premium تا مرز یک میلیون و 450 هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

امروز، اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 در کمال تعجب، کمتر از 100 هزار تومان اختلاف قیمت دارند. این اختلاف قیمت با توجه به صفحه نمایش 4K و ابعاد بزرگتر، باتری بزرگتر و طراحی متفاوت تر، برای اکسپریا Z5 Premium کمی عجیب است. حالا که این دو دستگاه بیش از همیشه به یکدیگر نزدیک شدند، به نظر شما خرید کدامیک از این دو عاقلانه تر است؟ خرید اکسپریا Z5 یا اکسپریا Z5 Premium؟