xperia-z5-vs-xperia-z3-plus-hero
اکسپریا Z5 در حال حاضر آخرین پرچمدار سونی است که در دل خود پردازنده اسنپدراگون 810 و 3 گیگابایت رم را جای داده است. درست است که این دستگاه در برخی ویژگی ها مثل دوربین یا سنسور اثر انگشت نسبت به نسل قبل خود یعنی اکسپریا Z3 Plus برتری دارد اما این را نباید فراموش کنیم که پرچمدار قبلی سونی نیز از پردازنده ای مشابه با اکسپریا Z5 استفاده میکند.

اکسپریا Z3 Plus و اکسپریا Z5 هر دو از پردازنده اسنپدراگون 810 و 3 گیگابایت رم برخوردار هستند. با این وجود در بنچمارک های مختلف ما مشاهده کردیم که اکسپریا Z5 عملکرد بهتری نسبت به برادر خود داشته است. شاید یکی از مهمترین دلایل این برتری، کنترل گرمای پردازنده در اکسپریا Z5 باشد که باعث شده در هنگام انجام فعالیت های سنگین، پردازنده همچنان عملکرد مثبت خود را به خوبی حفظ کند.

شاید بتوانیم اکسپریا Z5 را در تست های بنچمارک نسبت به اکسپریا Z3 Plus برتر بدانیم اما در فعالیت های روزانه نمیتوانیم اکسپریا Z3 Plus را به عنوان یک اسمارت فون قدرتمند فراموش کنیم. شاید بتوان با مقایسه این دو دستگاه از نظر اجرای سریع برنامه ها به این سوال که آیا اکسپریا Z3 Plus نسبت به اکسپریا Z5 دست کمی دارد یا نه پاسخ دهیم.

ویدئویی که مشاهده میکنید در راستای پاسخ به سوال بالا برای شما آماده شده است. این ویدئو سرعت اجرای برنامه ها در هر دو دستگاه را به خوبی به تصویر میکشد. در این ویدئو مشاهده میکنید که اکسپریا Z5 در برخی زمینه ها نسبت به اکسپریا Z3 Plus برتری دارد و در مقابل اکسپریا Z3 Plus نیز در اجرای برخی برنامه ها عملکرد سریعتری از خود نشان میدهد. این ویدئوی کوتاه را تماشا کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.