xperia-z5-compact-the-phone-that-knows-its-you-desktop-1e312d6b54365050437db480f9dfee05
چند روز قبل اولین بنچمارک ثبت شده توسط اکسپریا Z5 ما را با نتیجه خود شگفت زده کرد. اکسپریا Z5 که هنوز به مرحله عرضه عمومی نرسیده و در آزمایشات خود با فریمور آزمایشی وارد شده نتیجه قابل قبولی را در تست بنچمارک آنتوتو بدست اورد. اکسپریا Z5 موفق شد در اولین تست بنچمارک خود به مرز 60 هزار امتیاز نزدیک شود و با 59430 امتیاز در صدر اسمارت فون های سونی قرار بگیرد.

سه گوشی خانواده Z5 هر سه از سخت افزار تقریبا مشابهی برخوردار هستند اما اکسپریا Z5 Compact به خاطر رزولوشن پایین تر صفحه نمایش خود شانس بیشتری برای موفقیت در بنچمارک ها به خصوص بنچمارک های گرافیکی دارد. پس از مشاهده نتیجه بنچمارک اکسپریا Z5 در تست آنتوتو کاملا قابل تصور بود که برادر کوچکتر این دستگاه میتواند امتیاز بیشتری در این تست به نام خود ثبت کند. تصوری که حالا به واقعیت تبدیل شده و اکسپریا Z5 Compact اولین محک جدی خود را با موفقیت گذراند.

اکسپریا Z5 Compact توانست در اولین بنچمارک خود رکوردی را به دست آورد که تا کنون هیچ یک از گوشی های اکسپریا موفق به دستیابی آن نشده بودند. در واقع تا به امروز هیج یک از گوشی های قدرت گرفته از پردازنده اسنپدراگون 810 به چنین نتیجه ای نرسیده بودند تا یک بار دیگر بر این موضوع تاکید کنیم که سونی به خوبی توانست از نهایت قدرت این پردازنده در گوشی های سری Z5 استفاده میکند. در تست به عمل آمده از اکسپریا Z5 Compact این دستگاه با گذر از امتیاز 60 هزار به رکوردی جالب رسید. این دستگاه در تست بنچمارک آنتوتو موفق شد تا به امتیاز 63485 دست یابد.

اما اکسپریا Z5 Premium با صفحه نمایش 4K خود بیشتر از هر گوشی دیگر این خانواده مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری به خاطر رزولوشن بالای صفحه نمایش این دستگاه امید چندانی به کسب موفقیت در بنچمارک نداشتند. اما اکسپریا Z5 Premium به خوبی از خود دفاع کرد و با کسب یک امتیاز خیره کننده حتی بالاتر از اکسپریا Z5 قرار گرفت. اکسپریا Z5 Premium نیز موفق شد پای خود را از 60 هزار فراتر بگذارد و به امتیاز 61852 در تست آنتوتو برسد.

این نکته را نیز نباید فراموش کرد که این تست توسط فریمور های آزمایشی گوشی ها انجام شده و هنوز این دستگاه ها تا ورود به بازار فرصت زیادی برای بهبود عملکرد خود دارد. کسب چنین امتیازی برای اعضای خانواده Z5 یک امتیاز مثبت محسوب میشود که علاوه بر این سه گوشی، باعث خواهد شد تا دید بسیاری از کاربران نسبت به پردازنده اسنپدراگون 810 نیز تغییر کند. نظر شما در این خصوص چیست؟