Sony-Xperia-Z5-displays-970-80
اگر به خاطر داشته باشید، پیش از این یک بار، اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact را رو در روی یکدیگر قرار دادیم تا سرعت اجرای برنامه ها و مولتی تسکینگ را در بین دو عضو این خانواده مقایسه کنیم. حال اینبار قصد داریم تا اکسپریا Z5 Compact را با بزرگترین برادر خود یعنی اکسپریا Z5 Premium در همین زمینه مورد مقایسه قرار دهیم.

بدون شک در اجرای سریع برنامه ها، علاوه بر پردازنده، میزان حافظه رم نقش بسیار مهمی را ایفا میکند. با توجه به وجود پردازنده مشابه در تمامی گوشی های خانواده Z5، این میزان رم است که میتواند اکسپریا Z5 Compact را از دو گوشی دیگر این خانواده متمایز کند.

در مقایسه قبلی مشاهده کردیم که اکسپریا Z5 Compact با وجود رم کمتر، پا به پای اکسپریا Z5 در اجرای سریع برنامه ها آمده بود. حالا باید ببینیم اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 Compact در مقابل هم چگونه عمل خواهند کرد.

به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم، مقایسه ای کوتاه و اختصاصی را از سرعت اجرای برنامه ها و مولتی تسکینگ در بین دو گوشی اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 Compact به عمل آوریم. همانطور که در ویدئو نیز مشاهده خواهید کرد، سرعت اجرای برنامه ها در دو دستگاه آنچنان تفاوتی ندارد اما این اکسپریا Z5 Premium است که به خاطر رم بیشتر، برنامه ها را تا مدت زمان بیشتری در حافظه پنهان خود ذخیره میکند. صحبت در این خصوص را کوتاه میکنیم و از شما دعوت میکنیم که این ویدئو را که در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا برای شما قرار گرفته تماشا کنید.