به زودی اکسپریا XZ Premium وارد بازار ایران شده و ما هم این فبلت قدرتمند و جذاب را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد. اما تا آن زمان به نقد سایر رسانه ها که بیشتر آن ها در کشورهای شرق آسیایی هستند بسنده میکنیم.

یک رسانه هنگ کنگی با در اختیار گرفتن اکسپریا XZ Premium بررسی کوتاهی از آن به عمل آورده که در آن بیشتر باتری دستگاه را به چالش کشیده است. این که اکسپریا XZ Premium در حین انجام فعالیت های سنگین تا چه اندازه میتواند خیال ما را از بابت یک باتری قدرتمند راحت کند.

اکسپریا XZ Premium مجهز به یک باتری 3230 میلی آمپری است. این باتری برای یک گوشی هوشمند 5.5 اینچی مناسب به نظر میرسد. چرا که سابقه اکسپریا Z5 Premium هم با باتری 3400 میلی آمپری نشان از همین دارد. حالا این سوال باید پاسخ داده شود که باتری اکسپریا XZ Premium در حین انجام فعالیت های سنگین مثل بازی و ضبط ویدئو چگونه عمل میکند؟ برای پاسخ به این سوال سه تست مختلف انجام شده که سه عمل فیلم برداری 4K، تماشای فیلم 4K به صورت آنلاین و بازی مورد آزمایش قرار گرفته است.

در تمامی این حالات نور صفحه بر روی حدود 30 درصد قرار داشت. 30 دقیقه تماشای آنلاین ویدئوی 4K از یوتیوب 9 درصد از باتری دستگاه را مصرف کرد. 30 دقیقه ضبط فیلم برداری 4K مصرف 15 درصدی داشت و در نهایت 30 دقیقه بازی سنگین NBA 2017 موجب شد تا 8 درصد از باتری مصرف شود. نکته ای که این رسانه اعتراف میکند، گرمای بسیار کم دستگاه پس از فیلم برداری 30 دقیقه ای است که مهر تاییدی بر داغ نشدن این دستگاه در اثر فعالیت های سنگین خواهد بود.

این یک مقایسه اولیه از عملکرد باتری اکسپریا XZ Premium است و قطعا در آینده ما به صورت اختصاصی بررسی های بیشتری از این دستگاه به عمل خواهیم آورد. تا اینجای کار شما با این اعداد و ارقام عملکرد باتری پرچمدار جدید سونی را چگونه ارزیابی میکنید؟

منبع: