اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact هر دو مجهز به یک باتری 2700 میلی آمپر بر ساعت هستند. برای اکسپریا XZ1 Compact با صفحه نمایش 4.6 اینچی، ظرفیت 2700 میلی آمپری به نظر مناسب است، اما یک گوشی 5.2 اینچی با پردازنده ای قدرتمند نیاز به باتری با ظرفیت بالاتری دارد.

در ابتدا انتقاد به سونی بابت ظرفیت کم باتری اکسپریا XZ1 زیاد بود اما پس این گوشی هوشمند در عمل نشان داد، با همین ظرفیت کم هم استقامت زیادی خواهد داشت. کاربران اکسپریا XZ1 از عملکرد باتری گوشی خود راضی هستند تا عملاً انتقادهای اولیه بابت ظرفیت کم باتری به فراموشی سپرده شود.

بر روی کاغذ، انتظار میرود که اکسپریا XZ1 Compact با صفحه نمایش کوچکتر، شانس بیشتری برای موفقیت در زمینه باتری نسبت به اکسپریا XZ1 داشته باشد. اما در عمل چگونه است؟ مقایسه ای کوتاه و جالب از عملکرد اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact در بخش باتری به عمل آمده که به این سوال پاسخ میدهد.

این مقایسه ویدئویی در دو بخش، گوشی های اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact را به چالش میکشد. یک سرعت شارژ شدن 0 تا 100 و دو میزان مصرف باتری در فعالیت های سنگین که با شرایط برابر به عمل آمده است. این مقایسه ویدئویی کوتاه را در ادامه از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.