سونی در اولین نسل از گوشی های سال 2018 خود نشان داد، امسال توجه ویژه ای به مبحث باتری و ماندگاری آن خواهد داشت. سه گوشی که هر سه ظرفیت باتری بالایی داشتند، بر این موضوع صحه میگذارد که باتری تا چه اندازه برای سونی اهمیت دارد.

اکسپریا XA2 Ultra هر چند که قوی ترین گوشی هوشمند سونی به حساب نمی آید، اما در یک زمینه برترین گوشی تاریخ سونی است. این فبلت 6.0 اینچی با باتری 3580 میلی آمپر بر ساعت، بزرگترین باتری را در بین تمامی گوشی های هوشمند سونی در اختیار دارد. حال ابن باتری قدرتمند در بررسی تخصصی وبسایت Gsmarena محک خورده تا بتواند خودش را به بهترین نحو ممکن اثبات کند.

در این آزمون، اکسپریا XA2 Ultra مجموعاً توانست با کارکرد مشخص تا 100 ساعت با یک بار شارژ دوام بیاورد. سه رقمی شدن ساعت ماندگاری باتری اکسپریا XA2 Ultra این دستگاه را در زمره برترین گوشی های سونی از نظر دوام باتری قرار داده است. نسل قبل این فبلت یعنی اکسپریا XA1 Ultra در همین آزمون تنها 68 ساعت دوام آورده بود که پیشرفت بسیار زیادی را در اکسپریا XA2 Ultra شاهد هستیم.

اکسپریا XA2 Ultra عدد 100 ساعت را در حالتی بدست آورده که در بخش تماس بر روی بستر 3G، مدت 22:29 ساعت، در حالت مرور وب مدت 14:50 ساعت و در حالت پخش ویدئو مدت 13:07 ساعت دوام باتری از خود نشان داده است. این اولین آزمون اکسپریا XA2 Ultra بود و مطمئن باشید پس از بررسی این دستگاه توسط سایت تخصصی اکسپریا ناگفته های زیادی را از آن برای شما بازگو خواهیم کرد.