بازار دوربین های فول فریم ژاپن در انحصار سونی، بالاتر از کانن و نیکون

3
۵۸,۹۲۶

شرکت سونی به تازگی موفق شده است تا سهم خود از فروش دوربین های فول فریم را در خاک خود یعنی کشور ژاپن به شدت افزایش داده و بدین گونه از شرکت های رقیب مانند نیکون و کانن جلو بزند. بر اساس گزارش منتشر شده از موسسه BCN Ranking، این گزارش که شامل فروش محصولاتی مانند لنز های Fixed-lens دیجیتال و دوربین های فول فریم APS-C می شود مربوط به بازه زمانی نوامبر 2018 تا اکتبر سال 2019 است.

در نهایت، سهم شرکت سونی از بازار دوربین های فول فریم از 31.6 درصد به 38 درصد رسیده است و این در حالی می باشد که سهم شرکت کانن از 37.8 درصد در سال گذشته به 36 درصد رسیده است و شرکت نیکون نیز امسال تنها موفق شده است تا 24 درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته که نسبت به سال گذشته این رقم 5.1 درصد کاهش داشته است.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، شرکت سونی موفق شده است تا تعداد واحد های فروش خود را به طور کلی دگرگون کند که با رنگ آبی تیره در این نمودار مشخص شده است و فروش کلی آن نیز در سه دسته بندی مختلف با رنگ آبی روشن مشخص شده است. دو شرکت نیکون و کانن نیز کاهش فروش را در این سال تجربه کرده اند و انتظار می رود تا نهایتا بتوانند 6.6 درصد به فروش کلی محصولات خود بیافزایند.

بازار دوربین های فول فریم ژاپن در انحصار سونی، بالاتر از کانن و نیکون

شرایط برای شرکت نیکون به شدت عصفناک بوده و این شرکت در فروش دوربین های APS-C کاهش فروش 30 درصدی را تجربه کرده است و این در حالی بوده که در همین دسته بندی شرکت سونی موفق به رشد فروش 44 درصدی نسبت به سال گذشته شده است.

موسسه BCN همچنین اشاره می کند که بازار دوربین های فول فریم بدون آینه و دوربین های DSLR تنها 10 درصد از کل دسته های محصولات را تشکیل می دهند که در حال حاضر بازار توسط دوربین های APS-C قبضه شده است.

این موسسه همچنین می گوید که دو شرکت نیکون و کانن تصمیم گرفته اند تا به آهستگی به سمت ساخت و تولید دوربین های فول فریم بدون آینه حرکت کنند و این مسیری است که شرکت سونی ابتدا آن را آغاز کرد و در این بازه زمانی همه چیز بر عهده مدیران و صاحبان این دو کمپانیست که چه تصمیمی برای اینده این شرکت ها بگیرند.

در سال 2018 و در میان اهداف تجاری شرکت سونی، عنوان “برترین برند تولید و فروش دوربین در دنیا” به چشم می خورد که فروش امسال این شرکت نشان می دهد که آنها به تدریج به این هدف نزدیک شده اند. در بررسی که در ماه May و از سونی موسسه DPReview منتشر شده بود، به این نکته اشاره شده بود که شرکت سونی موفق شده است تا رتبه دوم بازار لنز های قابل تعویض را از شرکت نیکون برباید و سهم خود در بازار را 23 درصد افزایش دهد.

در آن زمان شرکت سونی گفته بود که آنها 24 درصد از بازار جهانی دوربین را در سال 2018 در دست دارند و این رقم نسبت به سال 2017 به مقدار 4 درصد افزایش داشته است. در این میان، شرکت نیکون با مشکلاتی دست و پنجه می کرد که حاکی از شرایط بد تولید و فروش لنز های دوربین بوده و این شرکت اعلام کرده است در چشم انداز مالی خود برای سال 2020 تجدید نظر خواهد کرد، چرا که درآمد محصولات تصویر برداری آنها آنطور که می خواهند افزایش نیافته است.

[تعداد: 3    میانگین: 4.3/5]

3 دیدگاه ها

  1. وقتی بهترین دوربینهای جهانو تولید کنی معلومه فروشت زیاد میشه. سونی A7R IV الان رتبه دوم برترین دوربین جهانو داره و رقیبش که اوله فوجی فیلم GFX100 هست که ۱۰۰۰۰دلار قیمتشه. منبع سایت Cameradecision

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here