mass-effect-andromeda

سونی 2 روز پیش نسل ارتقا یافتۀ کنسول خود را با نام PS4 Pro معرفی کرد و این کنسول از چند روز آینده رسماً وارد بازارهایِ جهانی خواهد شد. پیش از این سونی تأکید کرده بود که بازی هایِ هر دو کنسول نسل قدیم و جدید به یک شکل و با نرخ فریم یکسانی توسعه داده میشوند و از این بابت جایِ هیچگونه نگرانی ای وجود ندارد.

شاید در ذهن بسیاری از کاربران این تصور شکل گرفته باشد که کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro به دلیل داشتن سخت افزاری قدرتمندتر نسبت به نسل اول، بازی هایِ جدید را با نرخ فریم بالاتری اجرا میکند و از این رو شاید تصمیم داشته باشند هر چه سریعتر کنسول خود را بفروشند و منتظر ورود PS4 Pro باشند؛ اما ما توصیه میکنیم کمی حساب شده عمل کنید و منتظر بمانید.

همانطور که در خبر قبل نیز اشاره کردیم، پیش از معرفی کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro، یکی از مقامات سونی رسماً اعلام کرد که نسل اول کنسول محبوب PS4 از گردونه بازی خارج نخواهد شد و حتی در توسعه بازی ها نیز تا حد امکان پا به پایِ کنسول نسل جدید پیش خواهد آمد و نیازی نیست کاربران نگران کنسول خریداری شده خود باشند. حال این موضوع کم کم در حال روشن شدن میباشد.

mass-effect-andromeda-2

کمپانی توسعه دهنده بازی Mass Effect ساعاتی پیش رسماً اعلام کرده است که نسخه آینده بازی محبوب و بسیار معروف این کمپانی با نام Mass Effect: Andromeda بر رویِ هر دو کنسول PS4 و PS4 Pro با نرخ فریم یکسانی اجرا خواهد شد و تنها نسخه ای که برایِ PS4 Pro توسعه داده میشود، از خروجی 4K پشتیبانی به عمل می آورد.

آقایِ Fabrice Condominas، مدیر تولید بازی Mass Effect در گفتگو با سایت GameSpot اذعان کرده است که علاوه بر پتانسیل بالایِ هر دو کنسول PS4 و PS4 Pro، نرخ فریم بازی آینده این کمپانی بر رویِ 30 فریم بر ثانیه قُفل خواهد شد تا هم کاربران تجربه یکسانی را در هر دو کنسول داشته باشند و هم نگرانی ای از بابت اُفت فریم احتمالی وجود نداشته باشد.

همچنین، کمپانی سازنده بازی Mass Effect اشاره کرده است که بازی هایِ آینده کنسول هایِ PS4 و PS4 Pro نیز بر رویِ نرخ فریم یکسانی قرار خواهند گرفت و تنها تفاوت نسخه هایِ توسعه داده شده برایِ این 2 کنسول، پشتیبانی کردن از خروجی تصویر 4K برایِ نسل ارتقا یافتۀ کنسول پلی استیشن میباشد.

منبع: