پیش از آغاز مراسم سونی آمارهایِ جالبی را ارائه داده بود، که فروش کنسول هایِ پلی استیشن یکی از این آمارها بود، اما ما صبر کردیم تا در مراسم E3 سونی رسماً آمار فروش کنسول خود را اعلام کند. بر اساس اعلام رسمی سونی، این کمپانی ژاپنی تا به امروز موفق به فروش 60.4 میلیون نسخه از کنسول محبوب PS4 در دنیا شده است.

جالب است که بدانید سونی در E3 سال 2015 اعلام کرده بود 30 میلیون نسخه از کنسول PS4 را فروخته است و اَکنون پس از گذشت 2 سال، این رقم 2 برابر شده است. مایکروسافت تا به امروز هیچ رقمی از فروش کنسول XBX1 خود اعلام نکرده است، اما بر اساس آمارهایِ موجود، این کمپانی بسیار از سونی عقب تر میباشد و نمیتواند هیچوقت به آمار سونی حتی نزدیک شود.

مایکروسافت به تازگی کنسول ارتقا یافتۀ XBOX ONE X خود را معرفی کرد، که تا پیش از این آنرا با نام پروژه Scorpio میشناختیم. سونی پیش از آغاز مراسم E3 امسال اظهار نظرهایی درباره معرفی و فروش کنسول ارتقا یافتۀ مایکروسافت مطرح کرده بود، که باید منتظر آینده باشیم و ببینیم آیا پیش بینی سونی درست از آب بیرون می آید یا خیر. در آینده نزدیک این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

نینتندو نیز تا به امروز موفق به فروش 2 میلیون نسخه از کنسول قابل حمل Switch خود شده است، که بسیار با آمارهایِ سونی و مایکروسافت فاصله دارد. کارشناسان پیش بینی میکنند که فروش خوب سونی همچنان ادامه خواهد یافت و اگر سونی تا پایان سال 2018 کنسول PS5 را عرضه نکند، موفق به فروش 70 میلیون نسخه از کنسول PS4 تا سال 2018 خواهد شد.

منبع: