Z3 Root -1

همانطور که در جریان هستید ، تا به امروز روش روت مناسبی برای گوشی هایِ Z3 و Z3 Compact وجود نداشت ، چه برسد به روش روت با یک کلیک ! اما امروز یکی از توسعه دهندگان فروم تخصصی XDA به نام “zxz0O0” موفق شد خانواده Z3 را با یک کلیک روت کند . در همین راستا ، اولین نسخه از نرم افزار giefroot برای همگان در دسترس قرار گرفته است و فعلاً تنها قادر به روت کردن گوشی هایِ Z3 و Z3 Compact با یک کلیک میباشد .

گفتنی است که این ابزار روت برای دستگاه Z2 قابل استفاده نیست و تنها قادر به روت کردن مدلهای D5803 گوشی Xperia Z3 Compact و D6603 گوشی Xperia Z3 با فریمور 23٫0٫A.2.93 میباشد . این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که با روت کردن گوشی شما از حالت گارانتی خارج میشود ، پس با مسئولیت خودتان دست به روت کردن دستگاهتان بزنید . البته برای دریافت آپدیت هایِ رسمی آینده شرکت مشکلی نیست و روت خللی در دریافت آپدیت هایِ OTA ایجاد نمیکند .

همانطور که گفته شد ، این روش روت فعلاً برای فریمور 23٫0٫A.2.93 قابل اعمال است و اگر بر رویِ فریمورهایِ جدیدتر هستید ، باید ابتدا فریمور ذکر شده را فلش و سپس اقدام به روت دستگاه مطبوع خود کنید . برای روت کردن دستگاه خود باید به روش زیر عمل کنید :

– به Settings و بعد About Phone بروید

– 7 بار یا بیشتر بر رویِ Build Number تپ کنید

– حالا به عقب برگردید و وارد گزینه تازه باز شده Developer Options شوید

– با فعال کردن حالت Developer Mode ، گزینه هایِ USB Debugging و Allow Mock Locations را تیک دار کنید

لازم نیست که یادآوری کنیم پیش از روت کردن حتماً باید درایورهایِ ADB گوشی خود را بر رویِ سیستمتان نصب کرده باشید . همچنین برای رفاه حال شما عزیزان ، نرم افزار روت giefroot بر روی 3 سرور قرار گرفته است . پس از دریافت فایل فشرده حاوی نرم افزار ، آن را در جایی از حالت فشرده خارج و بر رویِ فایل install.bat دو بار کلیک کنید تا نرم افزار باز شود . کمی صبر کنید و وقتی پیام منعکس شده در عکس قرار گرفته در ابتدایِ مطلب ظاهر شد ، گوشی خود را وصل کنید تا پروسه روت کردن آغاز شود . اگر با پیغامی مبنی بر روت نشدن یا شکست خوردن عملیات روت مواجه شدید ؛ ابتدا اطمینان حاصل کنید که بر رویِ فریمور ذکر شده هستید و سپس چک کنید که حتماً گزینه هایِ USB Debugging و Allow Muck Locations را در Developer Options فعال کرده اید و مجدداً سعی کنید پروسه روت را تکرار کنید .

 

دانلود نسخه اول نرم افزار giefroot از سرور اختصاصی اکسپریان

دانلود نسخه اول نرم افزار giefroot از سرور قدرتمند مدیافایر

دانلود نسخه اول نرم افزار giefroot از سرور قدرتمند Developer Host

 

روتِ آخرین بیلد گوشی هایِ Z3 و Z3 Compact هم محیا شد . برای آموزش روت آخرین بیلد ( ۲۳٫۰٫۱A.5.77 ) به اینجا مراجعه کنید .

 

XDA-Developers & Xperia-Blog