PS4_Remote_Play-600x338

اگر با ما همراه بوده باشید، طی خبر قبلی اعلام کردیم که سونی ساعاتی پیش فریمور 3.50 را برایِ کنسول PS4 خود منتشر کرد. در خبر قبلی قید کردیم که یک ویژگی بسیار جالب به این نسخه از فریمور کنسول PS4 افزوده شده است، که به دلیل اهمیت این ویژگی آن را در خبری جداگانه پوشش خواهیم داد.

سونی نوامبر سال گذشته میلادی بود که تأیید کرد ویژگی ریموت پلی به سیستم عامل ویندوز و مک نیز تعمیم خواهد یافت و کاربران در آینده میتوانند بازیهایِ خود را به راحتی بر رویِ سیستم عامل هایِ ویندوز و مک اجرا کنند. حال و با انتشار فریمور 3.50 این مهم محقق شده است و کاربران میتوانند از طریق یک دستگاه مجهز به ویندوز یا مک، بازیهایِ PS4 را به شکل ریموت شده بازی کنند.

این ویژگی فعلاً برایِ کاربران ویندوز 8.1 و 10 مایکروسافت و OS X 10.10 و OS X 10.11 مک در دسترس است. سونی همچنین امکان انتخاب رزلوشن و نرخ فریم را به کاربران داده است، تا بر اساس پهنایِ باند اینترنت خود این گزینه ها را تغییر داده و شخصی سازی کنند. متأسفانه هنوز امکان استفاده از رزلوشن 4K در این نسخه ابتدایی وجود ندارد و فعلاً بالاترین رزلوشن موجود 720p میباشد.

نرخ فریم و رزلوشن هایِ موجود برایِ ریموت کردن بازیهایِ PS4 به ترتیب عبارتند از: رزلوشن هایِ 540p، 360p، 720p و نرخ فریم هایِ 30 فریم و 60 فریم بر ثانیه. همچنین، برایِ درست شناخته شدن دسته Dual Shock 4، باید حتماً دسته را از طریق کابل USB به دستگاه مجهز به سیستم عامل ویندوز یا مک متصل کنید.

سونی به دلیل اهمیت بسیار بالایِ این موضوع یک دامنه اختصاصی برایِ قابلیت مذکور ایجاد کرده است، که صاحبان کنسول PS4 میتوانند با مراجعه به آدرس صفحه اختصاصی PS4 Remote Play، علاوه بر مطالعه راهنمایِ راه اندازی قابلیت مذکور، نرم افزار PS4 Remote Play را با توجه به سیستم عامل خود ( ویندوز یا مک ) دانلود و از این قابلیت بهره مند شوند.

منبع: