Xperia-Z5p
بحث طرح رجیستری گوشی های موبایل در کشورمان، این روزها در همه جا مطرح است. چه بخواهیم چه نخواهیم، آغاز این طرح تاثیر خود را بر بازار موبایل گذاشته و بسیاری از فروشندگان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

در مورد این طرح و چگونگی ثبت گوشی های هوشمند پیش از این بارها صحبت کردیم. اجرا کنندگان این طرح به خریداران توصیه میکنند در هنگام خرید گوشی موبایل حتما سیم کارت خود را در درون دستگاه قرار دهند و قبل از خرید از بابت فعال بودن دستگاه مطمئن شوند.

این راه حلی است که به کسانی که به بازار موبایل مراجعه کرده و گوشی های خود را خریداری میکنند داده میشود اما به آنهایی که قصد دارند به صورت اینترنتی و از طریق فروشگاه های آنلاین نسبت به خرید گوشی اقدام کنند چه راه حلی توصیه میشود؟

فروشگاه اینترنتی نگین خاورمیانه و تکنولایف به عنوان دو همکار تجاری سایت تخصصی اکسپریا به آن دسته از افرادی که قصد خرید گوشی موبایل دارند در قبال فعال بودن گوشی های فروخته شده ضمانت میکنند. از همین منظور فروشگاه تکنولایف تا 7 روز پس از خرید و فروشگاه اینترنتی نگین خاورمیانه نیز تا 48 ساعت بعد از خرید این فرصت را به کاربر میدهند تا در صورتی که پس از وارد کردن سیم کارت، دستگاه شبکه های موبایل را شناسایی نکرد نسبت به ارجاع دستگاه به فروش برای تعویض اقدام کنند.

همچنین در خصوص گوشی های سونی در بازار ایران در حال حاضر تمامی گوشی هایی که با یکی از دو گارانتی سوشیانت یا مایکروتل به فروش میرسند، قطعا مشکلی از بابت فعال سازی نخواهند داشت اما گارانتی های متفرقه در این زمینه مثل گوشی های بدون گارانتی احتمال رجیستر نشدن شبکه های موبایل را دارند که در صورت خرید اینترنتی از فروشگاه های نامبرده طبق شرایط بالا کاربران میتوانند گوشی های خود را برای تعویض به فروشگاه بازگردانند.