A man walks out from Sony Corp's headquarters in Tokyo
سونی امروز گزارش مالی سه ماهه پایانی سال 2014 را منتشر کرد که در آن نتایج بدست آمده برای سونی بسیار امیدوار کننده بود. بخش موبایل سونی که در ماه های اخیر با بحران زیادی همراه بود با آمار فروش 12 میلیونی در بازه زمانی 3 ماهه، یک بار دیگر به روند سوددهی خود بازگشت.

این اتفاق برای سونی موبایل بسیار امیدوار کننده بود چرا که شایعات در مورد احتمال واگذاری این بخش به یک شرکت دیگر را به طور کامل رد کرده است. اما به نظر میرسد سونی همچنان در بخش موبایل در حال خانه تکانی است و قصد دارد تا سیاست های کلی خود را در این بخش تغییر دهد.

سیاست تمرکز بر روی اسمارت فون های رده بالا همچنان مهم ترین هدف سونی در بخش موبایل است. با این حال سونی برای دستیابی به سود بیشتر قصد دارد تا تولیدات خود را کاهش داده و بیشتر بر روی مدل های گران قیمت تمرکز کند تا با استفاده از این راه در عین تولید و هزینه کم، سود بیشتری بدست آورد.

برای دستیابی به سود بیشتر و در عین حال تولید کمتر، سونی قصد دارد تا بخش موبایل خود را نسبت به قبل کوچکتر کند. از همین رو سونی به زودی تعداد 2100 نفر از کارمندان بخش موبایل را اخراج خواهد کرد تا با استفاده از این راه مبلغ بیشتری برای هزینه در بخش موبایل بدست بیاورد. با این عمل سونی 30% از حجم کارکنان بخش موبایل را کاهش خواهد داد که برای کسب سرمایه بیشتر بسیار مفید خواهد بود.

این خبر در حالی امروز و در خبرگذاری رویترز درج شده که پیش از این خبر ها حاکی از آن بود که سونی 1000 نفر از کارمندان خود را از بخش موبایل کاهش خواهد داد. سونی به هر وسیله ای قصد دارد تا قدرت خود را در بخش موبایل حفظ کند و به نظر میرسد به هیچ وجه حاضر به ترک این حوزه نخواهد بود.