xperia-z2-vs-xperia-z3
اکسپریا Z2 را نه تنها به عنوان خوش قیمت ترین گوشی سونی، بلکه میتوان به عنوان یکی از خوش قیمت ترین گوشی های هوشمند موجود در بازار معرفی کرد. اکسپریا Z2 که با فاصله یک ساعت از گلکسی S5 معرفی شد، در ابتدای ورود به بازار قیمتی برابر با رقیب سامسونگی خود داشت اما به تدریج با سیاست های سونی قیمت این دستگاه کاهش یافت تا جایی که در بازار کشور ما این دستگاه تا 300 هزار تومان ارزان تر از گلکسی S5 به فروش میرفت.

سونی با معرفی اکسپریا Z3 در شهریور امسال، توجه ویژه ای به این دستگاه داشت و در کنار آن قیمت رسمی خود را برای اکسپریا Z2 کاهش داد. همین امر باعث شد تا در مقاطعی اختلاف قیمت این دو دستگاه در بازار به 700 تا 800 هزار تومان نیز برسد. اختلاف قیمتی که شاید بسیار بیشتر از اختلاف کیفی این دو دستگاه باشد!

اما در روزهای گذشته و در بازار کشورما وضعیت تا حدودی تغییر کرد و اکسپریا Z2 با افزایش قیمت زیادی همراه شد. اکسپریا Z2 که در مقاطعی با قیمت کمتر از 1 میلیون و 150 هزار تومان در بازار به فروش میرسید، در روزهای اخیر با افزایش قیمت زیادی رو به رو شد و هم اکنون نیز در بازار با قیمتی نزدیک به 1 میلیون و 300 هزار تومان معامله میشود.

اما در مقابل اکسپریا Z3 نیز این روزها در سراشیبی سقوط قیمت قرار دارد تا جایی که در برخی فروشگاه ها این دستگاه با قیمت 1 میلیون و 600 تا 1 میلیون 700 هزار تومان قابل خریداری است.

افزایش قیمت اکسپریا Z2 و کاهش قیمت اکسپریا Z3 در این روزها باعث شده تا دو پرچمدار قبلی سونی در بازار کشور از نظر قیمت به همدیگر نزدیکتر شوند. کاهش تفاوت قیمت این دو گوشی خوش ساخت میتواند کار خریداران را برای انتخاب یک گوشی هوشمند خوش قیمت سخت تر کند. نظر شما در این رابطه چیست؟ به نظر شما عادلانه ترین اختلاف قیمت این دو دستگاه چه مقدار است؟ آیا اختلاف 300 – 400 هزار تومانی برای این دو دستگاه مناسب است یا خیر ؟