sony-xperia-xz-20

همانطور که در جریان هستید، سونی موبایل در حال برگزاری کنفرانس هایِ خبری در کشورهایِ مطرح دنیا و معرفی اکسپریا XZ میباشد؛ چون فاصله زیادی تا عرضه جهانی پرچمدار جدید اکسپریا نداریم. در ایران نیز یکشنبه شب از اکسپریا XZ پرده برداری شد، اما هنوز نحوه قیمت گذاری آن به صورت کامل مشخص نیست.

هفته گذشته پیش فروش این گوشی هوشمند در خاک ایالت متحده آغاز شد و از ابتدایِ هفته جاری این گوشی هوشمند برایِ سفارش دادن از طریق خُرده فروشی هایِ معتبر دنیا در دسترس علاقه مندان قرار دارد. سونی برایِ اکسپریا XZ تا به امروز قیمت بسیار معقولی را در بازارهایِ جهانی در نظر گرفته است، اما شاید با شنیدن نحوه قیمت گذاری این گوشی هوشمند در کشور برزیل کمی متعجب شوید!

سابقاً برزیل یکی از کشورهایِ بسیار مهم برایِ سونی محسوب میشد، چون هم سونی در این کشور خط تولید برخی از گوشی هایِ هوشمند خود را داشت و هم بازار این کشور برایِ سونی سودآوری خاصی داشت، اما پس از کش و قوس هایِ فراوان و تعطیلی خط تولید گوشی هایِ اکسپریا در کشور برزیل، سونی تقریباً از این کشور قطع اُمید کرد و اعلام کرد تمرکز خود را از بازار برزیل برخواهد داشت.

اَکنون ماجرایِ تعطیلی خط تولید گوشی هایِ اکسپریا در کشور برزیل به پایان رسیده است و پایِ جدیدترین پرچمدار سونی به کشور برزیل باز شده است. سونی موبایل برزیل برایِ این گوشی هوشمند قیمت بسیار بالایِ 3999.99 رئال برزیل در نظر گرفته است، که معادل چیزی حدود 1.245 دلار آمریکا میشود.

البته نباید از انصاف بگذریم و این قیمت را تا حدودی قابل هضم بدانیم، چون سونی به همراه این گوشی هوشمند یک هدفون بلوتوث حرفه ای MDR XB650BT به کاربران هدیه میدهد، که چیزی حدود 399.99 رئال برزیل یا 100 دلار آمریکا قیمت دارد. با این حساب گوشی مذکور با قیمت نهایی 3.599 رئال برزیل یا 1.121 دلار آمریکا و از تاریخ 13 اُکتبر 2016 میلادی ( هفته آینده ) در اختیار کاربران قرار میگیرد.

kit-xperia-xz-mdr-xb650btlzla-sony-store-online-sony

منبع: