SRS-LSR100_001.0.0

همه سونی را به عنوان یک شرکت نوآور و خلاق در دنیا میشناسند؛ شرکتی با سابقه و خوش نام که همه نام آن را بعد از این همه سال همراهی به نیکی یاد میکنند. این شرکت ژاپنی که همیشه به خلق خلاقانه ترین ایده هایِ دنیایِ تکنولوژی معروف است، پس از معرفی لامپ مجهز به اسپیکر، حالا از کنترل تلویزیون مجهز به اسپیکر خود پرده برداشته است.

شاید این ایدۀ ناب در نگاه اول کمی غیرعادی به نظر برسد، اما وقتی به بطن ماجرا نگاه میکنیم، میگوییم چرا تابحال به فکر کسی نرسیده بود که کنترلی بسازد که بتواند صدا هم پخش کند. SRS-LSR100 در واقع اولین کنترل تلویزیون در دنیاست که میتواند به عنوان بلندگویِ تلویزیون شما هم ایفایِ نقش کند.

SRS-LSR100_004.0

در صفحه مخصوص این محصول، سونی توضیح میدهد که با این کنترل تلویزیون خلاقانه میتوانید صدایِ شفافی را در نزدیکی خود بشنوید و از این بابت که همیشه این وسیله در نزدیکی شماست، دیگر نگران جا ماندن آن دور از خود نباشید. همچنین سونی میگوید که با این کار میتوانید حتی با فاصله زیاد از تلویزیون دیگر نگران خوب نشنیدن صدایِ برنامه مورد علاقه خود نباشید. سونی باز هم به بیان ویژگی هایِ این محصول میپردازد و میگوید این وسیله برای خانوم هایِ خانه داری که بیشتر وقت خود را در آشپزخانه صرف میکنند هم بسیار مفید است و از این طریق میتوانند صدایِ تلویزیون را از راه دور هم به خوبی بشنوند.

y_SRS-LSR100_overview20.0

این وسیله جالب از طریق یک دانگل بدون سیم به تلویزیون هایِ سونی وصل میشود و در سمت راست فوقانی آن یک پیچ بزرگ برای کم و زیاد کردن صدا قرار گرفته است، که کاربر به راحتی میتواند صدا را کم و زیاد و یا حتی با چرخاندن به آخرین قسمت سمت چپ صدا را به حالت سکوت ببرد.

y_SRS-LSR100_overview30.0

این کنترل/اسپیکر جالب دارایِ اَبعادی معادل 179 در 28 در 71 میلی متر است و تنها 440 گرم وزن دارد و به گفته سونی باتری قابل شارژ این ابزار 16 ساعت عمر باتری را با یک بار شارژ برای کار کردن مُداوم آن فراهم میکند.

SRS-LSR100 قرار است از 12 سپتامبر 2015 میلادی و فعلاً در کشور ژاپن با قیمتی معادل 19.980 ین ( چیزی حدود 167 دلار آمریکا ) به فروش برسد. هنوز صحبتی از جفت شدن این ریموت کنترل جالب با تلویزیون هایِ غیر سونی مطرح نشده است و مشخص نیست که این محصول در آینده پایِ خود را از مرزهایِ کشور ژاپن فراتر خواهد گذاشت یا خیر. نظر شما همراهان همیشگی درباره این محصول خلاقانه چیست؟

منبع: