power-up-desktop-a2cc800acd8d649db1f8ce4b6b5031de
سونی همواره، تکنولوژی های جدیدی را در هر نسل از پرچمداران گوشی های هوشمند اکسپریا به کار میبرد که ما را شگفت زده میکند. اکسپریا XZ جدیدترین پرچمدار سونی است که چند روز قبل سونی از آن پرده برداشت.

سونی در این دستگاه بیشتر از همه بر دوربین و قابلیت های جدید آن تاکید دارد اما این دلیل نمیشود که ما به تکنولوژی های جدید دیگری که در این دستگاه به کار گرفته شده بی توجه باشیم. یکی از تکنولوژی های جدید در اکسپریا XZ مربوط به باتری است که سونی از آن به عنوان اسمارت باتری یا باتری هوشمند یاد میکند.

پرچمدار جدید سونی مجهز به باتری 2900 میلی آمپری است. این میزان شاید در نگاه اول کم باشد اما “باتری هوشمند” فناوری جدیدی است که سونی با کمک آن، عمر باتری دستگاه را بالا میبرد. اگر کنفرانس مطبوعاتی سونی را دنبال کرده باشید، مدیر سونی در حین معرفی اکسپریا XZ اشاره کرد که این دستگاه هوشمندتر از نسل های قبلی است و در این راه از سبک زندگی کاربر پیروی میکند.

باتری هوشمند تکنولوژی جدیدی است که از طریق عادات روزانه ما کمک میگیرد تا عملیات شارژ با نظم بیشتر و نتیجه مطلوب تری همراه باشد. در اکسپریا XZ میتوانید برای دستیابی به عملکرد بهتر، از روش های زندگی خود برای شارژ دستگاه استفاده کنید.

اکسپریا XZ مراحل شارژ را با استفاده از عادات روزانه ما دنبال میکند. به طور مثال اگر شما به صورت معمول، شب ها موقع خواب گوشیِ خود را شارژ میکنید، دستگاه ساعات خواب شما را ارزیابی کرده و بر اساس آن عملیات شارژ را انجام میدهد. به این صورت که عملیات شارژ از 0 تا 90 درصد ادامه پیدا میکند و سپس متوقف میشود. دستگاه بر اساس عادات روزانه شما ساعت بیداری شما را پیش بینی میکند و دقایقی قبل از آن، عملیات شارژ را مجددا آغاز میکند پیش از بیداریِ شما شارژ دستگاه به 100 درصد برسد.

intuitive-charging-desktop-tablet-mobile-67c48f30d7fea602a437bf97cf697a9e
سونی معتقد است این تکنولوژی میتواند عمر باتری شما را تا حد قابل توجهی بالا ببرد. با این تکنولوژی شما میتوانید با یک الگوی منظم شب ها گوشیِ خود را به شارژ متصل کنید (بدون نیاز به فاصله گرفتن از دستگاه و نگرانی از بابت انفجار آن) و صبح ها با پشت سر گذاشتن شارژ دو مرحله ای، از گوشی خود با خیال راحت استفاده کنید.

البته این تنها تکنولوژی به کار رفته در اکسپریا XZ در زمینه باتری نیست. Qnovo تکنولوژی دیگری است که در نسل اول سری X نیز شاهد آن بودیم. فناوری شارژ هوشمند شرکت Qnovo که اصطلاحاً QNS نامیده میشود، به نرم افزار تخصصی این شرکت اجازه میدهد که میزان شارژ باتری گوشی هوشمند را تخمین زده و با توجه به مرحله ای که شارژ گوشی در آن قرار دارد، به بهترین نحو ممکن دوباره آن را شارژ کرده تا آسیبی به سلامت باتری وارد نشود. این فناوری همچنین به شرکت هایِ سازنده گوشی هایِ هوشمند اجازه میدهد که دستگاههایی با عمر باتری طولانی تر، پروسه هایِ شارژ بیشتر و همچنین گوشی هایی با قطر کمتر تولید کنند.

squeeze-out-every-drop-desktop-b7a063335e7586f65dd2a435763aa756