سونی موبایل در سال های اخیر، قدرت ریسک پذیری بسیار پایینی از خودش نشان داد. به همین خاطر هر نسل از گوشی های هوشمند سونی معمولاً جهش های کوتاهی نسبت به نسل قبل خود داشتند. اما امسال به نظر داستان متفاوت است و انتظار تغییرات گسترده در گوشی های اکسپریا انتظار زیادی نخواهد بود.

شب گذشته تاییدیه FCC نشان از آماده سازی یک گوشی هوشمند جدید از سونی را داشت. یک گوشی 5.7 اینچی که احتمالاً کم حاشیه ترین اسمارت فون سونی تا به امروز خواهد بود. در این تاییدیه ما به اطلاعات جالبی رسیدیم که نشان میدهد، سونی از موضع خود در خصوص حفظ جک هدفون کوتاه آمده و احتمالاً در این محصول نسبت به حذف آن اقدام خواهد کرد.

در این تاییدیه، مشاهده میکنید که سونی از یک رابط USB برای شارژ و نیز اتصال هدفون استفاده کرده است. اینگونه به نظر میرسد که پرچمدار جدید سونی احتمالاً فاقد جک هدفون مستقل خواهد بود و سونی از طریق درگاه USB و یک رابط مستقل، پیشنهاد استفاده از هدفون را به کاربران خود خواهد داد.

حذف جک هدفون ممکن است از یک طرف کاربران را به سمت و سوی استفاده از هدفون های بی سیم هدایت میکند و از طرف دیگر، امکان استفاده از هدفون های سیمی توسط رابط را فراهم میکند. به هر حال با این تاییدیه احتمال حذف جک هدفون در پرچمدار جدید سونی بیش از گذشته قوت گرفت.