playstation-now-pc

اگر با ما همراه بوده باشید، حتماً در جریان هستید که در خبرهایِ قبلی اعلام کردیم از این پس میتوانید بازی هایِ پلی استیشن را بر رویِ کامپیوتر شخصی خود تجربه کنید. این موضوع بدان معناست که کاربران کامپیوترهایِ شخصی از این پس میتوانند از طریق سرویس منحصر به فرد Playstation Now سونی، بازیهایِ انحصاری و اختصاصی کنسول هایِ PS3 و PS4 را بر رویِ دستگاه ویندوزی خود تجربه کنند.

اما علاوه بر پیش نیازهایی که در مطلب پیشین به آنها اشاره شد، برایِ تجربه کردن بازی هایِ بینظیر کنسول هایِ PS3 و PS4 سونی نیاز به آخرین نسل از کنترلر پلی استیشن با نام Dual Shock 4 دارید. پیش از این و حدود چند ماه قبل خبر تأییدیه گرفتن تراشه ای را برایِ شما منتشر کرده بودیم و آنرا منتسب به لوازم جانبی پلی استیشن خوانده بودیم. حال متوجه شده ایم که تراشه مذکور چیزی جز دانگل مخصوص پلی استیشن نیست.

امروز سونی در کنار معرفی سرویس Playstation Now برایِ کامپیوترهایِ شخصی، از دانگلی مخصوص برایِ همگام سازی کنترلر مخصوص Dual Shock 4 با سیستم عامل هایِ ویندوز و مک معرفی کرد، که تنها 25 دلار قیمت دارد و کار کردن با آن بسیار آسان است. سونی تأکید میکند که با این دانگل تمامی ویژگی ها و قابلیت هایِ Dual Shock 4 همانگونه که بر رویِ PS4 تجربه کرده اید بر رویِ سیستم عامل ویندوز و مک و در هنگام بازی کردن عناوین انحصاری پلی استیشن قابل تجربه خواهد بود.

نام دقیق این ابزار، دانگل وایرلس Dual Shock 4 میباشد و همانطور که اشاره شد، تمامی قابلیت هایِ اختصاصی کنترلر هوشمند پلی استیشن 4 سونی را بر رویِ کامپیوترهایِ شخصی شبیه سازی میکند. این ابزار همچنین در هنگام انتقال تصویر از کنسول به رایانه نیز میتواند به کمک کاربران بیاید و یکبار برایِ همیشه آنها را از شر ناهماهنگی کنترلر Dual Shock 4 با سیستم عامل ویندوز و مک خلاص کند.

قیمت این محصول همانطور که پیشتر اشاره کردیم 25 دلار یا به صورت دقیق 24.99 دلار میباشد و به گفته سونی از اواخر ماه آینده میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. پیش بینی میشود در کنفرانس اختصاصی پلی استیشن که 7 سپتامبر 2016 میلادی در شهر نیویورک برگزار میشود، با قابلیت هایِ بیشتر این محصول آشنا شویم.

منبع: