google-drive-backups-copy
گوگل امکانات جدیدی به سرویس ابری خود، Google Drive، افزوده است که بوسیله ی آن، کاربران iOS می توانند ساده تر از پیش اطلاعات خود را به دستگاه های اندرویدی منتقل کنند. گوگل، دیروز در توییتی اعلام کرد که انتقال عکس، ویدئو، شماره های ذخیره شده و Event های تقویم از این پس بوسیله ی اپ iOS گوگل درایو امکان پذیر است.

برای استفاده از این قابلیت، کاربران iOS باید اول از همه اپ گوگل درایو را بروی دستگاه خود نصب کنند. سپس به قسمت Backup از منوی اپ بروند. پس از این که انتخاب کردید قصد بکاپ گیری از کدام بخش را دارید، بکاپ گیری بروی سرویس ابری از اطلاعات خواسته‌ شده ی شما آغاز می شود. پس از این که آپلود اطلاعات پایان یافت، کاربر می تواند با استفاده از اپ گوگل درایو بروی دستگاه اندرویدی خود به آن اطلاعات دسترسی داشته باشد.

گوگل گفته است که انتقال اطلاعات ممکن است با توجه به حجم آن تا چند ساعت هم به طول بینجامد. طبق معمول سال های قبل، امسال هم در تعطیلات کریسمس شاهد خرید دستگاه های اندرویدی به عنوان هدیه ی سال نو و فعال سازی آن ها خواهیم بود. برخی از کاربران ممکن است پیش از این از دستگاه های اپل استفاده کرده باشند. این قابلیت جدید به آنها کمک خواهد کرد تا در کوتاه ترین زمان بتوانند اطلاعات خود را به دستگاه جدید اندرویدی خود انتقال دهند.

منبع: