sony.logo
این روزها حال و هوای شرکت های با سابقه سازنده تلفن همراه اصلا رو به راه نیست. در هفته گذشته کمپانی سامسونگ خبرهای نا امید کننده ای را برای هوادارانش منتشر کرد. این که فروش گلکسی S5 به میزان 40% کمتر از آن چیزی بود که پیش بینی میکردند و یا اینکه قصد دارند تا تولید گوشی های هوشمند خود را در سال آینده 25 تا 30 درصد کمتر از سال جاری کنند.

پس از سامسونگ حالا سونی نیز از تغییر سیاست خود در قبال گوشی های هوشمند اکسپریا خبر داد. بر این اساس سونی قصد دارد در سال آینده تولید گوشی های هوشمند خود را نسبت به مقطع فعلی کاهش دهد.

مدیر جدید بخش موبایل شرکت سونی میگوید: ما به فکر افزایش سهم خود در بازار های جهانی نیستیم و تنها هدف ما کسب سود بیشتر است.

سونی موبایل همانطور که از قبل نیز پیش بینی میشد قصد دارد تا تمرکز خود را بیشتر بر روی اسمارت فون های رده بالای خود قرار دهد. سونی قصد دارد تا در سه سال آینده میزان تولید گوشی های هوشمند خود را تا 30% کاهش دهد اما کاهشی که با برنامه ریزی و سود بیشتر همراه است. بر این اساس سونی با تمرکز بیشتر بر روی گوشی های رده بالای خود امیدوار است بتواند تا 70% سود بیشتری از فروش گوشی های هوشمند خود به دست آورد. ضمن اینکه سونی همچنان به بخش سنسور های دوربین ایمان دارد و در این بخش همچنان در حال سود دهی و افزایش میزان فروش است.

تغییر سیاست های سونی توسط مدیر جدید این شرکت نوید آینده ای روشن را برای سونی موبایل میدهد. آینده ای که گذشته طلایی سونی را یک بار دیگر به این شرکت ژاپنی بر میگرداند. نظر شما در این باره چیست ؟