xperia-xz-adaptive-charging-desktop-425f539f3b7dd78e2a3d6c95e59b15e0
از سال 2011 تا امروز، تمامی گوشی های سونی، پیشوند “اکسپریا” را با خود یدک میکشند. اکسپریا برند اصلی اسمارت فون های اندرویدی سونی است که هر کدام از این اسمارت فون ها با یک نام خاص شناخته میشوند.

ما گوشی های سونی را به نام های اصلی مثل اکسپریا XZ، اکسپریا Z5، اکسپریا T و … میشناسیم اما میدانید که تمامی این گوشی ها به چند صورت دیگر نیز قابل شناسایی هستند. یکی از این ها شماره مدل است که با ترکیب یک حرف و عدد مثل D6503 و یا F8332 شناخته میشوند. حالت دیگر لقب یا همان اسم رمز است که پیشتر با اسم رمز تمام گوشی های سونی آشنا شدید. اسم رمزها هم یک نام هستند که سونی آنها را بنابر شاخصه های اصلی هر گوشی انتخاب میکند. مثل Sirius به معنی شباهنگ که لقب اکسپریا Z2 است.

اما در کنار تمامی اینها، سونی برای هر یک از گوشی های خود، یک شعار اختصاصی نیز انتخاب میکند! این شعار مستقیما با آن گوشی و مهمترین قابلیت های آن ارتباط دارد. ما قصد داریم تا به منظور آشنایی بیشتر شما با شناسنامه اسمارت فون های سونی، از امروز به صورت مرحله به مرحله، شعار اختصاصی تمامی گوشی های چند سال اخیر را با هم مرور کنیم. در اولین قدم نیز با جدیدترین خانواده موجود، یعنی خانواده X آغاز میکنیم.


اکسپریا XZ: عکس هایی بدون تار شدگی (Capture without blur)
سونی در انتخاب شعار اکسپریا XZ، کاملا به هدف اصلی خود توجه کرده است. یعنی دوربین که در اکسپریا XZ محور اصلی فعالیت های تبلیغاتی سونی را نیز شامل میشود. شعار ضبط یا ثبت بدون هر گونه تاری تصویر مطمئناً نشان از توجه بی اندازه سونی به قابلیت های دوربین اکسپریا XZ دارد.

این شعار به نظر خیلی کلی می آید و سونی با آن، به قابلیت های کلی دوربین اکسپریا XZ از عکس برداری سریع بدون تار شدن عکس گرفته تا فیلم برداری بدون لرزش را هدف قرار داده است.

سونی در تشریح این شعار مینویسد: گوشی هوشمندی با دوربینی بسیار حرفه ای، که لحظه ها و رنگ ها را به همان شکلی که هستند شکار میکند. پس، زندگی همانطور که زیباست به تصویر کشیده میشود.

xperia-xz-capture-without-blur-desktop-a86443bed7ed1308e354a2cd90491857


اکسپریا X Compact: عکس های بدون تار شدگی در ابعاد کوچک (Blur-free photos. Smart size)
در انتخاب اکسپریا X Compact نیز همانند اکسپریا XZ، به دوربین این دستگاه توجه شده است. با این تفاوت که سونی به اندازه کوچک اکسپریا X Compact نیز با عنوان اصلی ترین دلیل وجودی این دستگاه اشاره دارد.

سونی در تشریح این شعار مینویسد: یک دوربین که زندگی شما را در لحظه ثبت میکند در قالب یک اسمارت فون که کاملا با جیب شما سازگار است.

xperia-x-compact-adaptive-charging-desktop-0b6f37fea3805ddcb8913c7f471927ea


اکسپریا X: همیشه یک گام جلوتر (Always one step ahead)
اکسپریا X، اولین اسمارت فون جهان بود که از فوکوس قابل پیش بینی در آن استفاده شد. فوکوس Predictive یا همان قابل پیش بینی، قابلیتی است که حرکت سوژه های متحرک را پیش بینی کرده و عملیات فوکوس را پیشاپیش در محلی که قرار است سوژه از آن عبور کند انجام میدهد.

سونی در تشریح این شعار مینویسد: دوربینِ گوشیِ هوشمندی که همیشه حرکت بعدی شما را پیش بینی میکند.

xperia-x-future-focused-desktop-ac979560379a73b9d07bf141bf22b88e


اکسپریا XA Ultra: شب خود را درخشان کن (Make your nights shine)
وقتی صحبت از قدرتمندترین سلفی فون جهان میشود، باید هم شعار آن به دوربین سلفی مربوط باشد. سونی در انتخاب شعار اکسپریا XA Ultra به دوربین سلفی و قابلیت عکس برداری در نور کم اشاره دارد.

سونی در تشریح این شعار مینویسد: عکس های سلفی استثنایی حتی در زمانی که خورشید پایین میرود.

xperia-xa-ultra-2-raise-your-selfie-game-desktop-0ccc88bf708aecad6dc058a9ac266d72


اکسپریا XA: مناسب ترین همراه (A perfect fit)
بر خلاف چهار اسمارت فون دیگر که در بالا به آنها اشاره کردیم، سونی در ارزانترین اسمارت فون سری X، تمرکز خود را در انتخاب شعار، از دوربین خارج کرده و به طراحی جمع و جور این دستگاه معطوف کرده است. اکسپریا XA با صفحه نمایش بدون حاشیه و ابعاد مناسب، شاید خوش دست ترین اسمارت فون سری X نیز باشد.

سونی در تشریح این شعار مینویسد: طراحی شده برایِ دستانِ شما … آماده برایِ ثبت لحظه لحظه زندگیتان.

xperia-xa-made-to-match-your-life-desktop-cc6e8f00ab9126d8e94020c960130ce7