sony-cover-logo
بدون شک همه شما دوست داران سونی موبایل، علاقه مند هستید تا با مدیران شرکت محبوب خود بیشتر آشنا شوید. پرچم سونی موبایل در حال حاضر به دستان آقای توتوکی از ژاپن است اما در منطقه ای که ما در آن هستیم، مدیران دیگری در حال خدمت به کاربران سونی موبایل هستند.

روز گذشته در جریان مراسم معرفی محصولات جدید سونی موبایل در ایران، مدیران منطقه ای سونی موبایل نیز حضور داشتند تا نمایش سری X حالتی رسمی تری به خود پیدا کند.

اما مدیرانی که روز گذشته در ایران برای معرفی اکسپریا X حضور داشتند چه کسانی بودند؟ بد نیست با هم با مدیر سونی موبایل خاورمیانه و همچنین مدیر سونی موبایل ایران که بعدها بیشتر از آن خواهیم شنید آشنا شویم.

هیروکازو ایشیزوکا
معاونت کل توسعهٔ فروش جهانی شرکت سونی موبایل (Sony Mobile Communications Ltd)

در ماه مهٔ ۲۰۰۵ به Sony Ericsson ملحق شد و در طول دورهٔ ۸ سالهٔ خدمتش، عهده‌دار چندین سمت معاونت کل شرکت از جمله ریاست منطقهٔ ژاپن و ریاست منطقهٔ آسیا و اقیانوسیه بود.
او رسماً در سال ۱۹۸۰ به SONY Corporation ملحق شد و سمت‌های گوناگونی در این شرکت برعهده گرفت از جمله ریاست واحد کسب‌وکار تلویزیون اروپا و ریاست واحد کسب‌وکار تلویزیون‌های صفحه‌تخت که در این سمت مسئول مناطق اروپا و ایالات متحده بود.
در سال ۱۹۹۹ به ریاست شرکت قطعات و دستگاه‌های نمایشگر آمریکای SONY Electronics منصوب شد.
او به دلیل تصدی سمت‌های متعدد مدیریت ارشد بین‌المللی در سن خوزه (San Jose)، سن دیگو (San Diego) و توکیو تجربیات ارزشمندی اندوخته است.
آقای ایشیزوکا از فوریهٔ ۲۰۱۳ معاونت کل توسعهٔ فروش جهانی شرکت Sony Mobile بوده و در این سمت مسئولیت گسترش توانمندی‌های عملیات فروش، برنامه‌‌های حفظ و نگه‌داشتن مصرف‌کنندگان، گسترش کانال‌های توزیع، پشتیبانی از شرکای استراتژیک و برنامه‌های تعالی در فروشگاه‌ها را برای به حداکثر رساندن سهم ارزشی بازارها وحساب‌های اصلی، بر عهده داشته است. او از ژانویهٔ ۲۰۱۶ ریاست کل Sony Mobile خاورمیانه و آفریقا بوده است.
تحصیلات:
مدرک کارشناسی مهندسی از دانشکدهٔ علوم و فناوری دانشگاه کیو، توکیو، ۱۹۸۰

نجیب الزاهد
مدیر سونی موبایل ایران
Najib Zahed
نجیب تجربه‌ای ۱۴ ساله در سمت های گوناگون در تجارت مخابرات شامل فروش، بازاریابی و توسعهٔ کسب‌وکار دارد. او با تأمین‌کنندگان متعددی شامل Samsung، Motorola، Nokia، LG و Sony Ericsson کار کرده و مدیریت نواحی گوناگونی چون خاور نزدیک، کشورهای حوزهٔ خلیج فارس، شمال آفریقا و ایران را بر عهده داشته است.
نجیب در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان مدیر منطقه خاور نزدیک به Sony Ericsson پیوست. او پیش از آنکه در سال ۲۰۱۴ به سمت مدیر ایران Sony Mobile برگزیده شود، مدیریت فروش درخرده‌فروشی و کانال‌های توزیع خاورمیانه و آفریقای Sony Mobile را عهده‌دار شد.
نجیب علاوه بر اینکه تخصص عمیقی در استراتژی و فروش دارد، عضو و رهبری ارزشمند برای تیم‌هایی متشکل از افرادی از کشورهای مختلف بوده است که محیط متنوع و چالش‌برانگیز این منطقه را راهبری می‌کنند.
تجربهٔ کاری آغازین او پیش از تغییر به حوزهٔ مخابرات، شامل سمت‌های مدیریتی در بازار کالاهای تندمصرف (FMCG) و مواد غذایی و نوشیدنی در لبنان بوده است.