سونی در اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZs از سنسور جدیدی برای دوربین استفاده کرد که با ویژگی های خاص و انحصاری خود توجه بسیاری را به خودش جلب کرده است. قابلیت فیلمبرداری با سرعت 960 فریم بر ثانیه مهمترین دستاورد سونی در سنسور IMX400 بود که اکسپریا XZ Premium را چند قدم جلوتر از رقبا قرار داده است.

در هفته های اخیر شایعات بسیاری در خصوص استفاده از سنسور IMX400 سونی در پرچمداران سایر شرکت ها شنیده شده بود. یکی از گوشی هایی که گفته شده بود از قابلیت فیلمبرداری سوپر اسلوموشن بهره مند است گلکسی S8 بود که پس از معرفی رسمی آن مشخص شد که شایعات توان بدل شدن به حقیقت را نداشتند. اما گوشی هوشمند دیگری که با جدیت به استفاده از سنسور سونی در آن تاکید شد Xiaomi Mi 6 بود که امروز این تلفن هوشمند نیز به صورت رسمی معرفی شد.

با معرفی رسمی Xiaomi Mi 6 مشخصات نهایی آن نیز اعلام شد که شاید مشخصات دوربین آن مهمترین قسمتی است که علاقه مندان به سونی از مدت ها به دنبال کشف حقیقت آن بودند. در Xiaomi Mi 6 خبری از سنسور IMX400 سونی و به تبع آن قابلیت فیلمبرداری با سرعت 960 فریم بر ثانیه نیست تا به این صورت، این قابلیت فوق العاده همچنان در انحصار اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZs باقی بماند.

سونی سابقه در انحصار داشتن قابلیت های خاص را دارد. صفحه نمایش 4K حدود دو سال است که فقط در لباس اکسپریا دیده میشود و حالا نیز مشخص نیست تا چند وقت فیلم برداری سوپر اسلوموشن به صورت انحصاری در گوشی های هوشمند سونی دیده خواهد شد. به هر حال چیزی که الان مشخص است فعلا هیچ شرکت دیگری در این زمینه توانایی رقابت با سونی و پرچمداران آن را ندارد.