gsmarena_001

سامسونگ از گذشته تا به امروز سابقه زیادی در استفاده از سنسورهای سونی در دوربین محصولات خود دارد. سامسونگ که معمولا استفاده از سنسورهای سونی را در محصولات پرچمدار خود بیشتر میپسندید در ابتدای سال جاری سیاست خود را تغییر داد و در گلکسی اس 5 استفاده از سنسور های شخصی خودش را در دستور کار قرار داد.

با معرفی گلکسی نوت 4 شایعات در مورد بازگشت به سنسورهای سونی در این دستگاه شنیده میشد. سامسونگ نیز تا به امروز هیچ پاسخی به سوالات کاربران در مورد مدل سنسور استفاده شده در گلکسی نوت 4 نداد. اما حالا با کالبد شکافی گلکسی نوت 4 تمام حقایق در این رابطه روشن شد.

پس از کالبد شکافی گلکسی نوت 4 مشاهده شد سنسور دوربین سونی مدل IMX240 در این دستگاه گنجانده شده است. این سنسور 16 مگاپیکسلی جایگزین سنسور 16 مگاپیکسلی ISOCELL شده است که پیش از این در گلکسی اس 5 مورد استفاده قرار گرفت.

gsmarena_002

پس از تایید شدن بازگشت سامسونگ به سنسور های سونی در گلکسی نوت 4 حالا این سوال مطرح میشود که آیا سامسونگ از عملکرد دوربین در گلکسی اس 5 راضی نبوده است؟ و اینکه سامسونگ سنسورهای سونی را قدرتمندتر و مفید تر از سنسورهای خودش تشخیص داده و به همین خاطر دوباره به استفاده از سنسور سونی روی آورده است.

Gsmarena