شایعه، شایعه و شایعه! همه از شایعات خسته شدیم و فقط منتظر یک خبر موثق و دلگرم کننده از سونی هستیم که رنگ و بوی حقیقت داشته باشد. یک ماه و چند روز تا کنگره جهانی موبایل در سال 2018 زمان باقی است و همه منتظر یک اتفاق خوب برای سونی در این رویداد سرنوشت ساز هستیم.

بیشترین شایعات حاکی از آن است که سونی در این رویداد از یک تلفن هوشمند قدرتمند رونمایی خواهد کرد. در کنار تمام بهبودهایی که در بخش سخت افزار، دوربین، نرم افزار و … از سونی انتظار داریم، بیشترین تمایل کاربران به دست بردن در طراحی و ایجاد تغییر در آن است. شایعات مختلف نیز همین امر را تایید میکنند، اما این که چقدر میتوان به شایعات ایمان داشت را نمیتوانیم پاسخ دهیم.

امروز خبری بدست آوردیم که بسیار خوشایند و امیدوار کننده برای دوست داران و علاقه مندان به سونی است. یک مدل جدید از سونی با کد PY7-21831A موفق به کسب تاییدیه FCC شده است. شواهد و قراین نشان میدهد این مدل احتمالاً همان پرچمداری است که به زودی شاهد معرفی آن در کنگره جهانی موبایل خواهیم بود.

معمولا از تاییدیه های FCC اطلاعات خاصی بیرون نمی آید، اما یک بند از این تاییدیه کافیست که ما در خصوص کلیت طراحی این پرچمدار احتمالی نتیجه گیری جالبی داشته باشیم. در این تاییدیه طول دستگاه 152.79 میلی متر و عرض دستگاه نیز 72.42 میلی متر ذکر شده است. قطر صفحه نمایش 145 میلی متر را نشان میدهد که با تبدیل آن به اینچ، عدد جالب توجه 5.7 اینچ بدست می آید. این ابعاد تقریباً حد واسط اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ Premium است که با توجه به صفحه نمایش 5.7 اینچی آن، نسبت صفحه نمایش به بدنه 81 درصد خواهد بود.

تاییدیه FCC یک گام بزرگ برای ما است که شنیده های خود از پرچمدار جدید سونی را به جمع بندی نهایی نزدیک کنیم. نسبت صفحه نمایش به بدنه 81 درصدی قطعاً میتواند رضایت علاقه مندان به سونی و حتی منتقدان آن را هم جلب کند. به نظر میرسد صفحه نمایش 5.7 اینچی 4K را برای پرچمدار جدید سونی باید قطعی بدانیم، اما آیا این صفحه نمایش همان 4K OLED خواهد بود که این روزها صحبت از آن میشود؟ نظر شما چیست؟

منبع: