این روزها که فاصله آنچنانی با نمایشگاه جهانی موبایل 2017 نداریم، خبرهایِ زیادی پیرامون گوشی هایِ سونی که در این نمایشگاه احتمالاً معرفی خواهند شد منتشر میشود. بدیهی است که در این روزهایِ پایانی منتهی به نمایشگاه MWC 2017 از چپ و راست خبر درباره گوشی هایِ اکسپریا منتشر شود.

اطلاعات نسبتاً مناسبی از گوشی هایی که سونی احتمالاً در مراسم 9 اسفند معرفی خواهد کرد تا کنون به بیرون درز کرده است و حتی چندی پیش یک ویدئویِ کار کردن با نمونه ای از گوشی هایِ جدید اکسپریا منتشر شد، که برایتان به اشتراک گذاشتیم. گوشی هوشمندی که منتشر دهنده ویدئو ادعا میکرد اکسپریا XA 2017 میباشد.

اما اگر توجه کرده باشید، بیشتر اطلاعات پیرامون نسخه جدید و ادامه دهنده راه گوشی اکسپریا XA تا کنون مطرح شده است و ویدئویی که نیز منتشر شده بود منتسب به همین گوشی بود. حال نیز اطلاعات دیگری از این گوشی هوشمند به بیرون درز پیدا کرده است، که ما را به اکسپریا XA نسخه 2017 اُمیدوارتر میکند.

دقایقی پیش یک گوشی ناشناخته از سونی موفق به کسب تأییدیه FCC شده است. این گوشی هوشمند به نظر میرسد اکسپریا XA نسخه 2017 باشد، که پیش از این در بنچمارکی نیز رؤیت شده بود. اطلاعات درز پیدا کرده به مجهز بودن این گوشی هوشمند به چیپست Helio P20 مدیاتک، 3 گیگابایت حافظه رم، دوربین اصلی 23 مگاپیکسلی و صفحه نمایشی 5 اینچی با رزلوشن 720p اشاره دارند.

معمولاً کسب تأییدیه FCC یکی از مراحل آخری است که یک گوشی هوشمند برایِ معرفی و سپس عرضه در دنیا پشت سر میگذارد. قطعاً این گوشی هوشمند که به صورت ناشناخته موفق به کسب تأییدیه FCC شده است در آینده ای نزدیک و در مراسم MWC 2017 معرفی خواهد شد، اما اگر راستش را بخواهید هنوز نمیتوانیم نامی برایِ آن در نظر بگیریم و میتوانیم بگوییم ادامه دهنده راه گوشی اکسپریا XA خواهد بود.

منبع: