sony-xperia-logo-archives-free11

چندی پیش بود که اعلام کردیم بازار فروش گوشی هایِ هوشمند رو به رکود است و به دلیل اینکه سونی یکی از اصلی ترین تأمین کنندگان دوربین گوشی هایِ هوشمند دنیاست، با کاهش فروش گوشی هایِ هوشمند حاشیه سود سونی نیز کاهش می یابد. اما اَکنون به نظر میرسد بازار کمی تکان خورده است و ورق کمی برگشته است.

بر اساس گزارش رسمی سونی، به لطف فروش بالایِ گوشی هایِ هوشمند در دنیا، بخش سنسورهایِ این کمپانی دوباره به حالت بازدهی کامل و 100 درصد بازگشته است و همچون سابق با قدرت تمام قطعات مورد نیاز دوربین گوشی هایِ هوشمند کمپانی هایِ بزرگ گوشی سازی دنیا را تأمین خواهد کرد.

در مراسمی که دیروز با حضور اَصحاب رسانه هایِ بزرگ دنیا برگزار شد، سونی به تشریح وضعیت بخش هایِ مختلف خود پرداخت و به گفته رئیس بخش تولیدات نیمه هادی سونی، آقایِ Yasuhiro Ueda: « بازار گوشی هایِ هوشمند تکان خورده است و از این رو بازار مشتریان سونی مثل قبل گرم شده است ».

اما چرا بهبود بازار گوشی هایِ هوشمند برایِ سونی مهم است؟ تقریباً میتوان گفت در بدترین حالت ممکن بیش از 40 درصد از سهم بازار سنسورهایِ دوربین گوشی هایِ هوشمند در دست سونی است، که بیش از هر شرکتی میباشد. پس بدیهی است که با بهبود فروش محصولات سایر کمپانی ها، بخش سنسورهایِ دوربین سونی میتواند با قدرت کامل به حیات خود ادامه دهد.

بنابر گفته هایِ آقایِ Yasuhiro Ueda، « نیمه دوم سال مالی اَخیر برایِ سونی بسیار مهم خواهد بود، چون تولید ماهیانه سنسورهایِ دوربین از 70.000 واحد به 73.000 واحد ارتقا خواهد یافت ». همچنین، Ueda اضافه کرد که « سونی علاوه بر همکاری با شرکت هایِ بزرگی چون اَپل ( اَپل یکی از بزرگترین مشتریان سونی میباشد )، رو به همکاری با شرکت هایِ نوپایِ چینی نیز آورده است، تا سهم خود را از بازار سنسور گوشی هایِ هوشمند بیش از پیش ارتقا بخشد ».

منبع: