champions-league-logo
سونی پیش از این سابقه همکاری با فیفا را در جهت حمایت از این نهاد در برگزاری جام جهانی 2014 داشته است. با پایان یافتن قرارداد همکاری سونی و فیفا، یک بار دیگر سونی به پشتیبانی از یک رویداد فوتبالی دیگر پرداخته و اینبار لیگ قهرمانان اروپا را جهت همکاری با خود انتخاب کرده است. سونی امروز به طور رسمی قرارداد خود را با یوفا امضا کرده و تا سال 2018 اسپانسر این نهاد در برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا خواهد شد.

در این قرارداد بخش موبایل و همچنین بخش سرگرمی های سونی به عنوان اسپانسر لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شدند. این قرارداد از لیگ قهرمانان 2015 تا 2018 به اجرا گذاشته خواهد شد. علاوه بر لیگ قهرمانان اروپا سونی در سوپرکاپ اروپا در سال های 2015، 2016 و 2017، لیگ قهرمانان زنان اروپا و نیز جام ملت های جوانان اروپا نیز اسپانسر رسمی یوفا شناخته خواهد شد.

سونی سابقه حمایت از یوفا را در برگزاری لیگ قهرمانان در کارنامه دارد. پلی استیشن از مدت ها قبل یکی از اسپانسرهای لیگ قهرمانان بوده و حالا اضافه شدن Sony Mobile و Sony Computer Entertainment به لیست حامیان یوفا نشان از رضایت برگزارکنندگان این مسابقات از سونی و گسترش روابط میان این دو دارد.

1619934_w2

حمایت یک کمپانی سازنده تلفن همراه از لیگ قهرمانان اروپا را پیش از این در تبلیغات میدانی HTC دیده بودیم. این کمپانی تایوانی سال 2013 یک قرارداد همکاری سه ساله با یوفا امضا کرده بود. طرفداران و علاقه مندان به لیگ قهرمانان اروپا قطعا با تبلیغات دور زمین این شرکت در جریان این مسابقات رو به رو شدند. البته سونی هنوز جزئیات قرارداد همکاری خود را با یوفا اعلام نکرده اما برای طرفداران این شرکت نمایش نام های گوشی های اکسپریا در حاشیه زمین مسابقات لیگ قهرمانان اروپا میتواند جالب توجه باشد.

htc-one-uefa

sonymobile