Sony-Xperia-Z3-Copper_1-640x360
شب گذشته برای اولین بار، تصویری از پرچمدار آینده سونی به بیرون درز کرد که در نوع خود یک افشاگری بزرگ محسوب میشد. در تصویر درز کرده از اکسپریا Z5 که شب گذشته دیدیم، وجود سنسور اثز انگشت بر روی دکمه پاور به اثبات رسید.

تغییر در ظاهر دکمه پاور یک اتفاق عجیب بود که سونی به خاطر وجود سنسور اثر انگشت دست به چنین کاری زده است. دکمه پاور گوشی های سونی از زمان اکسپریا Z تا امروز با یک طرح و ظاهر یکسان در گوشی های سونی استفاده شده بود.

در تصویری که شب گذشته از اکسپریا Z5 مشاهده کردیم تقریبا قسمت کنار و بالای دستگاه قابل مشاهده است اما جزئیاتی از بدنه پشت دستگاه مشخص نیست. این تصویر توسط vizileaks لو رفته و حالا همین شخص، در یک توییت دیگر به توضیح در مورد بدنه پشتی دستگاه پرداخته است. او در پاسخ به سوال یکی از کاربران در مورد اینکه آیا بدنه پشت دستگاه از جنس فلز است یا شیشه اینگونه پاسخ میدهد: بدنه پشت دستگاه همچنان از جنس شیشه است اما نه به لغزندگی گذشته!
1
اطلاعات ما کم کم از پرچمدار آینده سونی بیشتر میشود و حالا ما بی صبرانه منتظر درز جزئیات بیشتری از این دستگاه هستیم. یکی از نقاط مبهم اکسپریا Z5 دوربین آن است که هیچ اطلاعاتی در مورد سنسور و کیفیت آن در دسترس نیست. ضمن اینکه پردازنده این دستگاه نیز همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. نوع پردازنده به کار رفته در پرچمدار بعدی سونی بیشتر به زمان معرفی آن بستگی دارد. معرفی آن در ماه آینده تقریبا احتمال استفاده از پردازنده اسنپدراگون 820 را به صفر میرساند و اسنپدراگون 810 را محتمل ترین پردازنده برای اکسپریا Z5 میداند. تعویق معرفی اکسپریا Z5 به چند ماه آینده نیز در مقابل میتواند شانس استفاده از نسل بعدی چیپست های کوالکام را در این دستگاه بالا ببرد.

Sony-Xperia-fingerprint-scanner-640x640