Nexus_5_Main_TA-630x354

به نظر شما از بین سیستم عامل های اندروید و iOS بیشتر کدام مورد استفاده قرار می گیرد؟ این از آن نوع سوال هایی است که طرفداران دو آتیشه این دو سیستم عامل را به جان یکدیگر می اندازد و خونشان را به جوش می آورد! اما جالب است بدانید در ماه گذشته استفاده ی کاربران در سرتاسر دنیا از اندروید برای اولین بار در تاریخ از iOS بیشتر بوده است.

البته این آمار بر مبنای مصرف دیتا توسط کاربران میباشد که از طریق میزان مرور صفحات وب بدست آمده است. بدیهی است که پیش از این از نظر تعداد دیوایس های فعال شده اندروید با اختلافی زیاد بالاتر از ios قرار گرفته بود.

مقدار استفاده کاربران از اندروید در ماه جولای 44.62 درصد بوده این در حالی است که iOS با اختلاف بسیار کم 44.19 درصد استفاده داشته است. استفاده ی کاربران از ویندوزفون هم مقدار ناامید کننده 2.49 درصد بوده است. درست است که اندروید با اختلاف بسیار کمی از رقیب خود جلو زده اما این اتفاق وقتی که برای اولین بار از زمان پیدایش این سیستم عامل رخ می دهد مسئله را مهم تر می کند.

 
android

علت های مختلفی را می توان برای این اتفاق بیان کرد. برای مثال سایز کوچک اسمارت فون های اپل در مقابل با غول های اندورید یکی از این علت ها می باشد. به همین علت است که شایعات برای آیفون 5 یا حتی 6 اینچی بیشتر می شود. از طرفی دیگر گوگل هر روز در حال ویرایش و بهتر کردن اندروید برای کاربران خود می باشد. حالا سوال اصلی اینجا پیش می آید که آیا گوگل می تواند این پیروزی و موفقیت را ادامه دهد یا نه؟

شما چه فکر می کنید؟

منبع:talkandroid