سونی از ابتدای سال گذشته با روی کار آوردن سری X این پیام مهم را به ما میرساند که گوشی های میان رده تا چه اندازه میتواند اهمیت داشته باشند. چرا که پیش از این سری Z تنها در انحصار پرچمداران سونی بود اما سری X دو گروه پرچمداران و میان رده های قدرتمند را در خود جای داده است.

در حالی که همه انتظار داشتند، نمایشگاه IFA 2017 محل رونمایی از دو گوشی پرچمدار از سونی باشد، سونی در عین غافلگیری یک عضو سوم را به اعضای حاضر در این نمایشگاه اضافه کرد. اکسپریا XA1 Plus جدیدترین و آخرین گوشی هوشمند سونی است که در سال 2017 به بازارهای جهانی از جمله ایران راه پیدا خواهد کرد.

اکسپریا XA1 Plus حد واسط اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra است که از بسیاری جهات با دو مدل نامبرده شرایط یکسانی دارد. با این حال افزودن چند قابلیت مهم به این گوشی و ایجاد چند تغییر اساسی، سبب شده تا به اکسپریا XA1 Plus به چشم یک مدل تکراری از میان رده های قبلی سونی نگاه نکنیم.

معمولا گوشی هایی که لقب میان رده را دارند و در زیر سایه پرچمداران روز قرار میگیرند، همواره ذهنیتی منفی را در نزد کاربران ایجاد میکنند. با این حال به صورت مطلق نمیتوان یک گوشی میان رده را ضعیف تر از پرچمداران دانست، چرا که پیش آمده یک مدل ارزان قیمت در برخی زمینه ها حتی از پرچمداران روز نیز برتری دارد. اکسپریا XA1 Plus شاید از این دسته گوشی ها باشد که در بخش هایی بتواند گوی سبقت را از پرچمداران سونی نیز برباید.

آخرین گوشی هوشمند امسال سونی، یعنی اکسپریا XA1 Plus به زودی وارد بازار ایران خواهد شد. احتمالا اوایل هفته آینده موعد دیدار با این گوشی هوشمند جذاب خواهد بود. اسمارت فونی که باید دید تا چه اندازه میتواند خود را در دل بازار آشفته این روزهای کشور جا کند. در آستانه ورود اکسپریا XA1 Plus فرصت این را بدست آوردیم که یک نقد و بررسی جامع و کامل از این تلفن هوشمند جذاب و دوست داشتنی به عمل آوریم تا راهنمای مفیدی برای آن دسته از علاقه مندانی باشیم که به دنبال خرید این محصول هستند. پیشنهاد میکنیم این بررسی تخصصی را که مثل همیشه در چند بخش به عمل آمده مطالعه کنید تا باب آشنایی با آخرین گوشی امسال سونی بهتر از قبل باز گردد. در ابتدای نگاهی به شناسنامه اکسپریا XA1 Plus می اندازیم.

شناسنامه اکسپریا XA1 Plus
اکسپریا XA1 Plus همچون سایر گوشی هایِ سونی در دو نسخه تک سیم کارته و دو سیم کارته با حافظه داخلی 32 گیگابایت تولیده شده است.

کد این دستگاه برای مدل هایِ تک سیم کارته G3423، G3421 و G3426 و برای مدل هایِ دو سیم کارته G3412 و G3416 است.

برای مشاهده مشخصات کامل این گوشی هوشمند بر رویِ عکس بالا کلیک کنید.