وقتی سونی همچنان از صفحه نمایش 1080p در پرچمداران خود استفاده میکند، نباید انتظار این را داشته باشیم که میان رده های سونی با رزولوشن بیشتری عرضه شوند. عقلانی هم هست که سونی برای یک میان رده با صفحه نمایش 5.5 اینچی از رزولوشن FHD استفاده کند.

اکسپریا XA1 Plus همانند اکسپریا XA1 Ultra به صفحه نمایشی با رزولوشن 1080×1920 مجهز است، با این تفاوت که ابعاد این صفحه نمایش نیم اینچ کوچکتر بوده و در نهایت تراکم پیکسلی نیز بالاتر است. تراکم پیکسلی در اکسپریا XA1 Plus عدد 401 را نشان میدهد که برای یک اسمارت فون با این محدوده قیمت بسیار عالی است.

همانطور که در بخش طراحی نیز اشاره کردیم، سونی از لایه محافظ گوریلا گلس 4 برای صفحه نمایش اکسپریا XA1 Plus استفاده کرده است. در روزهایی که قابلیت های محبوب Double-Tap to Sleep و Double-Tap to Wake از پرچمداران سونی دور شدند، نباید انتظار وجود آنها را در میان رده ای به اسم اکسپریا XA1 Plus داشته باشیم. به عبارت دیگر تنها راه برای روشن کردن و خاموش کردن صفحه نمایش استفاده از دکمه پاور بوده و دیگر خبری از دوبار کلیک بر روی صفحه نمایش نیست.

صفحه نمایش اکسپریا XA1 Plus مثل سایر پرچمداران سونی از تکنولوژی هایی همچون Triluminos display و موتورهایِ پردازش تصویر اختصاصی سونی و Super Vivid Mode نیز بهره میبرد، که تاثیر بسزایی در وضوح بیشتر تصاویر و افزایش کیفیت دارند. صفحه نمایش این دستگاه همچون نسل قبل از نوع 2.5D ( صفحه نمایش دو و نیم بعدی ) است، که درباره آن بسیار صحبت کرده ایم.

سونی در صفحه نمایش اکسپریا XA1 Plus از پنل IPS استفاده کرده که قابل اعتماد است. صفحه نمایش اکسپریا XA1 Plus درخشندگی بسیار بالایی دارد که در محیط های روشن مثل زیر نور آفتاب کاملا جوابگوی نیاز شما خواهد بود. درخشندگی اکسپریا XA1 Plus هنگامی که این دستگاه را در کنار اکسپریا XZ، اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ1 قرار دادیم، از سه پرچمدار اخیر سونی بیشتر بود. حتی رنگ ها نیز در این صفحه نمایش گرایش زیادی به سردی یا گرمی نداشته و اگر خلاصه تر بگوییم، همه چیز در صفحه نمایش اکسپریا XA1 Plus سر جای خود قرار گرفته و مطلوب است.

برخی از مدل های میان رده سونی در سال گذشته، تاچ رضایت بخشی نداشتند. صفحه لمسی در یک گوشی هوشمند اگر باب میل کاربر نباشد بسیار آزار دهنده است. خوشبختانه اکسپریا XA1 Plus از این نظر فوق العاده روان و ایده آل عمل میکند و کاملا میتواند رضایت کاربران را جلب کند.

نقاط قوت نقاط ضعف
– صفحه نمایش با کیفیت با تاچ قوی
– مجهز بودن صفحه نمایش دستگاه به گوریلا گلس نسل 4
– خوانایی بسیار خوب صفحه نمایش زیر نور مستقیم آفتاب
– عدم وجود Double-Tap to Wake که باعث فرسایش دکمه پاور میشود
9 / 10