اکسپریا XA1 Plus فاقد اسپیکرهای استریو است. اگر از این بابت نا امید شدید، دست نگه دارید. اکسپریا XA1 Plus در بخش صدا آماده است تا شما را شگفت زده کند. قدرت اسپیکر اکسپریا XA1 Plus را در یک جمله خلاصه میکنیم: قوی ترین اسپیکر در بین تمامی گوشی های سونی که در سال های اخیر پا به بازار گذاشتند!

اگر قدرت اسپیکر اکسپریا XA1 Plus را به صورت دقیق و با کمک دستگاه ارزیابی کنیم، اسپیکر اکسپریا XA1 Plus در حداکثر قدرت ممکن، 40 درصد قوی تر از اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ Premium، حدود 30 درصد قوی تر از اسپیکر HTC 10 و 10 درصد قوی تر از اسپیکر فبلت C5 Ultra است. قدرت اسپیکر اکسپریا XA1 Plus در حداکثر حالت ممکن، به حدی زیاد است که باور نمیکنید با یک گوشی هوشمند طرف هستید تا یک اسپیکر پرتابل! مشکلی که بلندگوهای کوچک گوشی های هوشمند در مقایسه با اسپیکرهای پرتابل دارند، افت کیفیت در حداکثر صدای ممکن است که در کمال تعجب، اکسپریا XA1 Plus در بالاترین صدای ممکن، تا حد امکان کیفیت خود را حفظ میکند.

در تنظیمات صدای دستگاه بر خلاف گوشی اکسپریا XZ1 گزینه DSEE HX وجود ندارد، اما مواردی چون +ClearAudio به همراه Dynamic Normalizer در تنظیمات صدایِ این گوشی هوشمند وجود دارند. همچنین اکسپریا XA1 Plus برخلاف گوشی هایِ خانواده Z و X قابلیت پشتیبانی از هندزفری هایِ Noise Canceler را ندارد. شاید اگر این دو مورد آخر در اکسپریا XA1 Plus، به همان صورتی بود که در پرچمداران سونی وجود دارد، این دستگاه به یکی از کاملترین گوشی های هوشمند در زمینه موسیقی بدل میشد. هر چند که با قدرت فوق العاده اسپیکر آن، هم اکنون نیز این گوشی را میتوان به عنوان یک گوشی موسیقی محور لقب گذاری کرد.

نقاط قوت نقاط ضعف
– قدرت اسپیکر فوق العاده زیاد و با کیفیت
– تنظیمات پیشرفته صدا
– پشتیبانی نکردن از هندزفری هایِ نویزکنسلر
9 / 10