شکی نیست که تکنولوژی های امروزی به سمت راحت تر کردن زندگی ما پیش میروند. نمونه بارز آن تلفن های هوشمند است که ده ها ابزار مختلف را که تا چند سال قبل برای هرکدام از آنها باید هزینه ای پرداخت میکردید در قالب یک دستگاه کوچک جمع کرده است.

یکی از مهمترین اصول که در زمینه راحتی کار باید در نظر داشت، امکان حمل و نقل آسان است. بسیاری از ابزارها و دستگاه ها به سمت کوچک شدن گام برداشتند تا بتوانند اصل مذکور را رعایت کنند. یکی از این ابزارها پروژکتور MP-CL1 سونی است که با ابعاد بسیار کوچک، دریچه ای جدید از فناوری های مربوط به پروژکتورهای تصویری را به روی ما باز کرده است.

سونی اواسط سال 2015 نمونه اولیه پروژکتور قابل حمل MP-CL1 را برای پلی استیشن 4 معرفی کرد اما خیلی زود این ابزار به عنوان یک پروژکتور همه کاره برای انواع دستگاه ها از جمله لپ تاپ، تلفن های هوشمند و … شناسایی شد. این پروژکتور میتواند تصاویری با رزولوشن 1920×720 را بر روی یک پرده 120 اینچی به نمایش بگذارد.

پروژکتور MP-CL1 مدتی است که با گارانتی رسمی شرکت ایران رهجو در ایران عرضه شده اما شاید در نگاه اول قیمت آن بیشتر از چیزی است که یک پروژکتور کوچک و قابل حمل باید داشته باشد. امروز این فرصت پدید آمده که ما نگاهی نزدیک به این دستگاه داشته و آن را به صورت جزئی مورد نقد و بررسی قرار دهیم تا ببینیم آیا این پروژکتور کوچک و زیبا میتواند ما را برای خرید ترغیب کند یا خیر.