xperia-sp-4
اکسپریا SP پس از مدت ها توانست آپدیتی جدید را از سونی دریافت کند. آپدیت قبلی این دستگاه که بسیار نا امید کننده بود، انتقادات زیادی را نیز به همراه داشت. ایرادات و معایب موجود در نسخه اولیه اندروید 4.3 باعث شد بسیاری از کاربران حتی بازگشت به اندروید 4.1 را به بقا در اندروید 4.3 ترجیح دهند.

با همه اینها سونی نهایتا در روز 13 فروردین آپدیت تکمیلی این دستگاه را منتشر کرد. در این آپدیت بسیاری از مشکلات موجود در نسخه قبلی کاملا حل شده است. هرچند که برای صحبت کردن در مورد ایرادات کلی این رام بسیار زود است اما برخی تغییرات تا به این لحظه کاملا به چشم آمده که بد نیست آنها را با هم مرور کنیم.

– بهبود سرعت: اولین چیزی که در این نسخه به چشم می آید سرعت بسیار بالای دستگاه پس از این آپدیت است. البته اگر در روزهای آینده همانند نسخه قبل این فریمور نیز دچار کندی و افت سرعت نشود!
– بهبود مصرف باتری: مصرف باتری در این نسخه بسیار بهبود یافته و مصرف انرژی در دستگاه کاملا بهینه شده است.
– حل مشکل افکت LED در واکمن: یکی از جذابترین ویژگی های اکسپریا SP افکت های زیبای LED در هنگام پخش موسیقی بود که متاسفانه این قابلیت پس از به روزرسانی اندروید 4.3 تا حدودی با مشکل مواجه شد. خوشبختانه این مشکل نیز کاملا در این نسخه حل شده است.
– فضای خالی رم: در نسخه قبل حتما شما نیز با مشکل کمبود فضای خالی رم مواجه شدید. در این نسخه تا حدودی رم دستگاه بهینه سازی شده و در حالت عادی بیش از 300 مگابایت فضای خالی در دسترس کاربر خواهد بود. البته این مورد نیز بستگی به نیاز کاربر و نرم افزارهای نصب شده بر روی دستگاه خواهد داشت.
Screenshot_2014-04-03-00-09-58
– مشکل داغ شدن دستگاه: این مشکل نیز که در نسخه قبلی وجود داشت تا حد زیادی حل شده است. مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی که برخی از کاربران با آن مواجه بودند به خوبی با این به روزرسانی رفع خواهد شد.

نتیجه گیری : همانطور که در بالا نیز گفتیم با وجود اینکه هنوز برای قضاوت در مورد این به روزرسانی بسیار زود است اما به نظر میرسد سونی با آگاهی کامل از مشکلات کاربران سعی کرده در این آپدیت به خوبی ایرادات و معایب نسخه قبل را رفع کرده و یک آپدیتی بی نقض و کامل ارائه دهد.

موارد بالا فقط حاصل تجربیات چند ساعته ما از این نسخه بود. اگر شما نیز این آپدیت را دریافت کردید و تغییری احساس کردید با ما در میان بگذارید.