X-Reality
سونی برای اولین بار و در سال 2011، تکنولوژی براویا انجین را در اکسپریا Arc به کار گرفت تا این دستگاه اولین اسمارت فونی باشد که از این موتور بهره میبرد. استفاده از این تکنولوژی همچنان در برخی محصولات سونی ادامه دارد، اما سونی از سال گذشته فناوری جدیدی را با عنوان X-Reality در برخی محصولات خود به کار برد که تاثیری چشم گیری در عملکرد صفحه نمایش از خود نشان داده است.

 

با این وجود شاید برای بسیاری این سوال پیش آمده باشد که به راستی تاثیر این موتور تا چه اندازه است و آیا فعال بودن موتور X-Reality در گوشی های اکسپریا کمکی توجه به بهبود تصاویر نمایشی دارد یا خیر ؟ اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده جای نگرانی نیست. چرا که قطعا امروز میتوانید به پاسخ این سوال دست یابید.

 

ما امروز سعی کردیم تا در یک بررسی کلی تاثیر این موتور پردازشی را در حالت های مختلف بسنجیم. به همین منظور با ثبت چندین تصویر از صفحه نمایش گوشی در دو حالت X-Reality روشن و X-Reality خاموش به خوبی تفاوت های میان این دو حالت نمایان شده است. لازم به ذکر است تمامی تصاویر بوسیله اکسپریا Z2 به دست آمده است.

 

ما برای راحتی کار شما تمامی عکس ها را به حالت تصویر متحرک در آورده ایم. پس از تماشای تصاویر نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

4

5

1

2

3

7

6

7

8

9

10

13

14

15

11

12

16