بررسی DxOMark: دوربین آیفون 12 پرو در رده چهارم با امتیاز 128

4
۲۰,۴۱۸

وب سایت DxOMark که اخیرا برای بسیاری از مردم تبدیل به مرجعی برای انتخاب دوربین گوشی هایشان شده و عده ای خرید هایشان را بر اساس همین آمار و ارقام انجام می دهند ، اکنون به سراغ قدرتمند ترین محصول شرکت اپل یعنی آیفون 12 پرو رفته و به بررسی توانایی های عکاسی و فیلمبرداری جدیدترین محصول کوپرتینو ها پرداخته است. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته از سوی شرکت اپل ، محصول جدید آنها نسبت به مدل سال گذشته یعنی آیفون 11 پرو ، چهار امتیاز بیشتر کسب کرده است.

در این تست ، بعد از بررسی های صورت گرفته وب سایت DxOMark امتیاز 128 را به این محصول پر طرفدار و به شدت گران قیمت بازار اعطا کرده اند ، که همین مورد آیفون 12 پرو را در رتبه چهارم و هم رده گوشی Mi 10 Pro شرکت شیائومی قرار می دهد و تنها فاصله آن را با گوشی هواوی Mate 40 Pro تنها به یک امتیاز رسانده است.

اپل در مورد استفاده از سنسور های دوربین برای این گوشی از لنز های 12 مگاپیکسلی استفاده کرده است. لنز دوربین اصلی از نوع 26 میلی متری بوده که به یک دریچه دیافراگم با گشودگی F/1.6 و تثبیت گر نوری OIS مجهز شده است. این سنسور را یک لنز 13 میلی متری زاویه عریض با گشودگی دریچه دیافراگم F/2.4 و یک لنز تله فوتو 52 میلی متری با گشودگی دریچه دیافراگم F/2.0 همراهی می کند. تنها موردی که امسال به این گوشی اضافه شده است و تفاوت فاحشش با نسخه های قبلی را رقم می زند ، اضافه شدن سنسور LiDAR است که برای تشخیص عمق به کار می رود.

کارایی دوربین های گوشی آیفون 12 پرو به شدت تحسین می شود. در لیست هایی که توسط وب سایت DxOMark منتشر شده به کارایی بخش فوکوس خودکار ، دقت و صحیح بودن رنگ ها و جذب جزئیات اشاره به عنوان نقطه قوت دوربین های گوشی اشاره شده است. جزئیات در عکاسی از فضای بسته در رندر نهایی تصویر به شدت خوب بوده و اکسپوژر بر روی یک نقطه نیز به خوبی انجام می شود.

بررسی DxOMark: دوربین آیفون 12 پرو در رده چهارم با امتیاز 128

عکاسی در نور کم یا همان Night Shot نیز نقطه قوت دیگر این گوشی بوده که اکسپوژر مناسب و نویز کم را به دنبال دارد تا جزئیات در نهایت آسیب ندیده و حفظ شده باقی بمانند. دامنه پویا اما بر روی دوربین تله فوتو که وظیفه زوم بر روی سوژه ها را دارد چندان قدرتمند نبوده و سنسور در این حالت نیازمند درگیری بیشتری است تا بتوانند یک بزرگنمایی درست را انجام دهد. سنسور زاویه عریض نیز کارایی خوبی داشته اما در کارایی ، پشت دیگر گوشی های پرچمدار قرار می گیرد.

به لطف فوکوس خودکار خوب گوشی ، تنظیم اکسپوژر و دقت رنگ ها ، ضبط ویدیو نیز با جزئیات زیادی همراه بوده و قدرت خوبی را به رخ می کشد. تثبیت در ضبط ویدیو ها نیز یکی دیگر از نقاط قوت در بخش فیلمبرداری بوده و باعث می شود تا جزئیات حتی در حین حرکت های شدید هم دست نخورده باقی بمانند و شرایط نوری نسبت به لرزش دوربین تغییری نکند. دامنه پویا در این بخش از نقاط قوت و مهم قسمت فیلمبرداری محسوب می شود.

در نهایت این گوشی در بخش ثبت تصاویر امتیاز 135 ، در بخش بزرگنمایی امتیاز 66 و در بخش ویدیو امتیاز 112 را کسب کرده است. هنوز مشخص نیست که نتیجه تست صدا و دوربین سلفی به چه صورت خواهد بود.

نکته جالب اینجاست که وب سایت DxOMark نه تنها گوشی کامپکت سونی اکسپریا 5 مارک 2 را بررسی نکرده است ، که آنها هنوز پرچمدار سونی یعنی اکسپریا وان مارک 2 را هم بررسی نکرده اند!

آیا سونی برای DxOMark هیچ گوشی ارسال نکرده است و تست های آنها را قبول ندارد یا این مرجع با گوشی های سونی خصومت شخصی دارد؟ نظر خودتان را برای ما بنویسید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here