sonyxperiaz5

وقتی خانواده جدید Z5 توسط سونی در نمایشگاه IFA امسال معرفی شدند و پس از ساعاتی ویدئوهایِ اختصاصی این خانواده توسط سونی موبایل منتشر شد، یک نکته بسیار ظریف توجه همگان را به خود جلب کرده بود. سونی موبایل بر رویِ دوربین 23 مگاپیکسلی جدید این خانواده تأکید بسیار زیادی دارد و از همین رو، بیشتر ویدئوهایِ مربوط به معرفی این گوشی هوشمند پیرامون دوربین آن میباشد.

اما آن نکته ظریف چه بود؟ در ویدئوهایِ مربوط به قابلیت هایِ دوربین خانواده Z5، ما شاهد یک رابط کاربری ارتقا یافته و جدید بودیم. دیگر از آن رابط کاربری دوربین که تا پیش از خانواده Z5 بر رویِ پرچمداران اکسپریا وجود داشت خبری نبود و آن رابط کاربری نسبتاً قدیمی جایِ خود را به یک رابط کاربری پیشرفته داده بود. اما با عرضه محصولات خانواده Z5، متوجه شدیم هنوز این رابط کاربری برای عموم در دسترس نیست.

در بررسی گوشی هایِ اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Compact و اکسپریا Z5 Premium که در اختیار ما قرار داشتند، رابط کاربری دوربین اکسپریا همان رابط کاربری قدیمی بود و از این رو فکر میکردیم سونی با بروزرسانی اَندروید 6.0 مارشمالو که در قدم اول به دست خانواده جدید پرچمدارانش خواهد رسید این رابط کاربری را اِعمال خواهد کرد، اما اینگونه نشد؛ تا اینکه سونی موبایل دقایقی پیش همه را با یک بروزرسانی جذاب غافل گیر کرد.

بالأخره نسخه دوم نرم افزار دوربین اختصاصی پرچمداران اکسپریا که قولش در زمان عرضه گوشی هایِ پرچمدار جدید سونی به کاربران داده شده بود، در اختیار خانواده Z5 این شرکت قرار گرفت. کسانی که صاحب یکی از محصولات خانواده Z5 سونی هستند، از صبح امروز یک بروزرسانی مربوط به دوربین دستگاه خود در برنامه What’s New دریافت کرده اند، که شماره ساخت نرم افزار مذکور را به 2.0.0 ارتقا میدهد.

اینطور که گزارش شده است، نسخه جدید و اصلاح شده دوربین اختصاصی اکسپریا با خود تغییرات ظاهری زیادی در بر دارد. به عنوان مثال میتوان به تغییر حالت هایِ مختلف عکسبرداری، فیلمبرداری و ضبط ویدئو آهسته تنها با یک اشاره به سمت بالا یا پایین اشاره کرد. همچنین گفته میشود برای عکاسی در حالت پرتره نیز گزینه هایِ بیشتری در اختیار کاربر قرار میگیرد.

اگر صاحب یکی از محصولات خانواده Z5 سونی هستید و این بروزرسانی را دریافت کرده اید، لطفاً در صورت تمایل تجربیات خود را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. در نهایت، بد نیست با هم نگاهی سریع بر رابط کاربری نسخه جدید نرم افزار اختصاصی دوربین اکسپریا داشته باشیم.