برنامه اندروید R برای عرضه قابلیت اسکرین شات های پیمایشی

1
۴,۷۷۳

به طور حتم آگاه هستید که مردم به دلیل عدم وجود نرم افزار های اضافی دست و پا گیر و رابط کاربری ساده تر، علاقه زیادی به نسخه خام اندروید دارند. با این حال، بسیاری از قابلیت های خوب و کاربردی نسخه خام سیستم عامل اندروید توسط گوگل در نسخه نهایی حذف می شوند.

برخی از سازندگان گوشی های هوشمند با اضافه کردن جزئیات و ویژگی های مختلف به این نسخه ها در سال های مختلف قصد داشته اند تا سیستم عامل اندروید را برای گوشی های خود شخصی سازی کنند. به همین منظور به طور مثال قابلیت چند برنامه گی و چند پنجره ای برای اولین بار توسط شرکت سامسونگ و به واسطه گوشی گلکسی Note 3 در سال 2013 (بر روی اندروید 4.3 Jelly Bean) عرضه شد؛ اما شرکت گوگل این قابلیت را در سال 2016 و در هسته سیستم عامل اندروید 7 Nougat قرار داد که بر روی تمامی گوشی های اندرویدی قابل اجرا بود.

اکنون، قابلیت اسکرین شات های پیمایشی مورد بعدی در سیستم عامل اندروید خواهد بود. Dave Burke یکی از مهندسان شرکت گوگل که بر روی سیستم عامل اندروید کار می کند در توییت خود به این مورد اشاره کرده و قول داده است که این مورد حتما در لیست کارهای این بخش برای نسخه بعدی این سیستم عامل یعنی اندروید R قرار خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که اندروید نسخه 10 موسوم به Q در پاییز امسال منتشر خواهد شد و با این حال تا عرضه این قابلیت یک سال دیگر زمان باقی مانده است.

“ما به شما نوید این را می دهیم که در نسخه بعدی اندروید R قابلیت اسکرین شات های پیمایشی را بگنجانیم.”

در همین حال، قابلیت اسکرین شات های پیمایشی برای رابط های کاربری شخصی سازی شده گوشی های مختلف از محصولات شرکت هایی مانند شیائومی، هواوی، سامسونگ و سایر تولید کنندگان در دسترس است. اینقدر به این قابلیت نیاز داشتیم که حتی در بررسی هایی که بر روی گوشی ها انجام می دادیم نیز نشد به آن اشاره کنیم.

به هر حال، در این شرایط پیچیده “دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.”

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here