برنامه Background defocus را شاید بسیاری از شما بشناسید. ابزاری کم حجم با کارکردی ساده که توسط آن عکس برداری ماکرو از اجسام نزدیک به بهترین شکل ممکن برای کاربر میسر میگردد. این برنامه از قدیمی ترین ابزارهای مرتبط با دوربین در گوشی های سونی است که تا امروز همچنان پشتیبانی میشود.

سونی موبایل آخرین به روزرسانی مربوط به این ابزار را ارائه کرد که عجیب ترین نکته در خصوص این به روزرسانی، تغییر نام این برنامه از Background defocus به Bokeh است. در واقع برنامه Bokeh همان برنامه Background defocus است که از این پس با همین نام شناخته خواهد شد.

به اعتقاد سونی این برنامه بهترین وسیله برای تصویربرداری از اشیا در فاصله ۱۵ تا ۴۵ سانتی متری با پس زمینه نهایتا ۵ متری خواهد بود. کار این برنامه به این صورت است که با فوکوس بر روی یک شی خاص، محیط پشت آن را تار کرده تا عکس هایی زیبا را به ارمغان بیاورد.

بر خلاف نسخه های گذشته، Bokeh حداقل نسخه اندروید 8.0 را برای نصب طلب میکند. این به روزرسانی هم اکنون در فروشگاه گوگل پلی ارائه شده که پلی استور سایت تخصصی اکسپریا نیز همزمان با گوگل پلی، این نسخه را برای دانلود پیش روی شما عزیزان قرار داده است. شما هم اکنون میتوانید برنامه Bokeh را از لینک زیر در پلی استور سایت اکسپریان دانلود کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور