اگر با ما همراه بوده باشید، حتماً در جریان هستید که سونی از دیروز غروب پروسه بروزرسانی گوشی هایِ میانرده 2017 خود را آغاز کرده است. این بروزرسانی ابتدا در دسترس گوشی سلفی محور و بدون حاشیه اکسپریا XA1 Ultra قرار گرفت و ساعاتی بعد در بعضی از مناطق در دسترس کاربران گوشی اکسپریا XA1 قرار گرفت.

حال این بروزرسانی به صورت گسترده در تمامی مناطق دنیا و برایِ تمامی نسخه هایِ گوشی اکسپریا XA1 سونی در حال انتشار است و در منطقه خاورمیانه نیز این بروزرسانی به صورت OTA ( یا Over The Air ) و با حجم تقریبی 517 مگابایت در اختیار کاربران قرار دارد و هموطنان عزیز ما هم اَکنون میتوانند این بروزرسانی را دریافت کنند.

اینطور که به نظر میرسد با توجه به متفاوت بودن شماره ساخت نرم افزاری این بروزرسانی برایِ گوشی هایِ اکسپریا XA1 Ultra و اکسپریا XA1، محتوی تقریباً یکسان میباشد و نباید انتظار تغییرات خارق العاده ای را داشته باشیم. البته ما این بروزرسانی را دریافت کرده و کمی آنرا مورد بررسی قرار دادیم.

این بروزسانی که با شماره ساخت 40.0.A.6.121 منتشر شده است، همچون بروزرسانی اکسپریا XA1 Ultra، این بروزرسانی نیز با خود وصله هایِ امنیتی ماه آگوست را به همراه دارد و در کنار این موضوع بسیار مهم، با خود بروزرسانی کرنل و بیس باند را نیز به ارمغان می آورد. همانطور که دیشب نیز در مطلب بروزرسانی گوشی اکسپریا XA1 Ultra بیان شد، بروزرسانی کرنل و بیس باند موجب میشود که سرعت کلی گوشی هوشمند بیش از پیش شود و آنتن دهی نیز بهبود بخشیده شود.

قطعاً در این بروزرسانی مشکلات بسیار عدیده ای برطرف شده است و سونی با شنیدن صدایِ کاربران خود، یک بروزرسانی بسیار خوب را برایِ گوشی هایِ میانرده سری 2017 منتشر کرده است. گفتنی است که اکسپریا L1 نیز بروزرسانی جدیدی را با شماره ساخت 43.0.A.5.72 دریافت کرده است، که هم اَکنون در منطقه خاورمیانه در دسترس کاربران قرار دارد.