androidpit-android-marshmallow-wallpapers-2-w782

سونی موبایل از دقایقی پیش عرضه بروزرسانی جدید طرح اَندروید مفهومی خود را برایِ گوشی هایِ شرکت کننده در این طرح آغاز کرده است، که جدیدترین ویژگی اضافه شده به این نسخه، به ارمغان آوردن نسخه دوم برنامه دوربین اختصاصی اکسپریاست، که پیش از این برایِ گوشی هایِ خانواده Z5 سونی عرضه شده بود.

البته سونی اشاره میکند که تنها برنامه اختصاصی دوربین اکسپریا به نسخه دوم بروزرسانی شده است و فعلاً خبری از بروزرسانی الگوریتم دوربین برایِ گوشی هایِ قدیمی اکسپریا نیست؛ اما توسعه دهندگان قول داده اند که در آینده نزدیک بیشتر بر رویِ نرم افزار دوربین اکسپریا و مخصوصاً الگوریتم آن کار کنند تا سری هایِ پیش از خانواده Z5 نیز به استانداردهایِ مطلوبی برسند.

اما این بروزرسانی با خود بهبودهایی نیز به همراه دارد. به عنوان مثال میتوان به اصلاح آمار مصرف باتری توسط وایفای اشاره کرد. به گفته اصحاب رسانه و در تأیید بیانیه سونی پیرامون ارتقایِ برنامه دوربین به نسخه دوم، الگوریتم دوربین اکسپریا دچار تغییر و تحول خاصی نشده است و همچنان در حالت اتومات دسترسی به دوربین بر رویِ 8 مگاپیکسل قفل شده است.

با این حال همانطور که گفته شد، نسخه برنامه دوربین به نسخه ای که در رام گوشی هایِ خانواده Z5 موجود است ارتقا یافته است و بر طبق گفته هایِ سونی باید منتظر ایجاد تغییرات در الگوریتم دوربین پرچمداران سال هایِ گذشته این شرکت باشیم. همچنین، پیش بینی میشود نسخه دوم برنامه اختصاصی دوربین اکسپریا به همراه اَندروید 6.0 مارشمالو برایِ صاحبان گوشی هایِ خانواده Z2 و Z3 نیز عرضه شود.

منبع: